فضاپیمای استارشیپ، اولویت اصلی اسپیس اکس

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، ایلان ماسک، مدیر اسپیس اکس گفته است که فضاپیمای استارشیپ که قرار است یک روز انسان ها را برای سفر تجاری به فضا ببرد، در حال حاضر اولویت اصلی شرکت است. ماسک در یک ایمیل جمعی برای همه کارکنان شرکت اسپیس اکس، کارمندان را به تسریع کار برای فراوری فوری و سریع راکت نسل بعدی ترغیب کرد.

فضاپیمای استارشیپ، اولویت اصلی اسپیس اکس

این ایمیل داخلی، که نسخه ای از آن به دست شبکه خبری سی ان بی سی رسید، تنها یک هفته پس از پرتاب موفقیت آمیز فضاپیمای دراگون اسپیس اکس با دو فضانورد ناسا و پیوستن آنان به ایستگاه فضایی بین المللی، ارسال شده است.

او در این ایمیل نوشت: لطفا به خاطر داشته باشید که اولویت اصلی اسپیس اکس (غیر از هر آنچه که می تواند ریسک بازگشت دراگون را کاهش دهد) استارشیپ است.

اسپیس اکس برای اظهارنظر در این باره فورا آماده نبود.

اسپیس اکس برای اولین بار در سال 2019 بود که از پروژه استارشیپ پرده برداری کرد و فضاپیمای استیل را نشان داد که می تواند 100 نفر را در ماموریت به ماه و مریخ حمل کند.

این یکی از سه پروژه اصلی اسپیس اکس است. دو پروژه عمده دیگر برنامه فضایی فضانورد دراگون و مجموعه استارلینک است که هدفش رساندن 12هزار ماهواره به مدار به منظور رساندن اینترنت پرسرعت به زمین است.

کار بر روی استارشیپ در حال حاضر میان دفتر مرکزی اسپیس اکس در لس آنجلس، مرکز پرتاب موشک کیپ کاناورال در فلوریدا و مجموعه فراوری استارشیپ در نزدیکی آستین در تگزاس است.

ماسک برای پیشبرد فراوری استارشیپ، کارمندان اسپیس اکس را به گذاشتن وقت زیاد در تگزاس، ترغیب نموده است. او نوشت: برای آن دسته از کسانی که به فکر رفتن به تگزاس هستند، ما همواره یک هواپیمای اسپیس اکس را برای انتقال افراد در نظر می گیریم.

ماسک پیشتر ابراز نگرانی نموده بود که پیشرفت فعلی تکنولوژی فضایی به معنی این است که در دوران حیات او، انسان ها قادر به رفتن به مریخ نخواهند بود. او در سخنانی که در ماه مارس در کنفرانس ماهواره2020 در واشنگتن ایراد کرد، اظهارات قبلی اش در سال 2018 را پس گرفت و گفت: فضاپیمای اسپیس اکس برای سفر به مریخ تا سال 2025 آماده خواهد شد.

او به حضار در کنفرانس گفت: آنچه که الان بیش از هر چیز نگرانم می نماید این است که برای داشتن پایگاهی در ماه یا شهری در مریخ شانسی نداریم، مگر آن که دامنه نوآوری ها را به سرعت بهبود دهیم. این بزرگترین نگرانی من است.

او گفت: یا باید دامنه نوآوری ها را بهبود دهیم و یا این که بر اساس رویه سابق، بدون شک قبل از آن که به مارس بروم، عمرم به انتها می رسد. این سرمایه دار 48 ساله بار ها درباره جاه طلبی خود برای مرگ در مریخ سخن گفته، هرچند همراه با، اما و اگر.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1116

به "فضاپیمای استارشیپ، اولویت اصلی اسپیس اکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضاپیمای استارشیپ، اولویت اصلی اسپیس اکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید