عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: نباید به هوش مصنوعی به عنوان تهدید نگاه کرد

به گزارش مجله خبری تیرول، مراسم اختتامیه دهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی رباتیک و فیراکاپ ایران با حضور سوده نجفی، عضو شورای شهر تهران، علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و سروش صادق نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک و نایب رئیس فدراسیون جهانی رباتیک برگزار گردید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: نباید به هوش مصنوعی به عنوان تهدید نگاه کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، مراسم اختتامیه دهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی رباتیک و فیراکاپ ایران با سخنرانی سروش صادق نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک و نایب رئیس فدراسیون جهانی رباتیک، شروع شد.

صادق نژاد با تشکر از تمام دست اندرکاران این دوره از مسابقات، گفت: چهار روز با برگزاری دهمین دوره مسابقات همراه شما بودیم. ما سال جاری شاهد حضور 152 تیم در قالب 18 لیگ در این دوره از مسابقات بودیم. جا دارد که از مدیریت نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تشکر کنیم که در این مدت ما را تحمل کردند و به صورت تمام و کمال با ما همراهی کردند تا این رویداد برگزار گردد و بعلاوه از اعضای محترم داوران، کمیته ملی رباتیک ایران و حامیان برنامه کمال تشکر را داریم.

او در ادامه گفت: مسابقات جهانی سال جاری در مرداد ماه 1403 در کشور برزیل برگزار می گردد و برگزیدگان امروز جواز ورود در این مسابقات را اخذ می نمایند. امیدوارم با یاری صاحبان صنایع و بخش های خصوصی و دولتی حمایت خوبی از تیم های اعزام به مسابقات جهانی داشته باشیم و با آمادگی بالاتر در این مسابقات حضور پیدا کنیم.

علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نیز در این رویداد حضور داشت؛ او در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: انسان بدون نقش در فناوری هوش مصنوعی نیست. چراکه پایه اطلاعاتی وجود دارد که با روش های نوین و نو شناخته می گردد و تجزیه و تحلیل و ترکیب می گردد و می تواند ما را نسبت به مسائل با سرعتی متفاوت مطلع کند.

آقامحمدی در ادامه گفت: ما باید به استقبال هوش مصنوعی برویم. باید گفت از هر فناوری ممکن است سوء استفاده هایی صورت گیرد و نباید آن ها را به چشم تهدید دید. ما باید نسبت به این فناوری مطلع باشیم تا بتوانیم در این حوزه پیشتاز باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: خوشبختانه در حال حاضر در کشور نسبت به این موضوع حساسیت وجود دارد. این قبیل رویدادها نوعی درگیری ذهنی ایجاد می نماید تا بتواند مردم ایران را در جریان قرار دهد و بحث های مربوط به متاورس، هوشمندسازی و هوش مصنوعی در سازمان ها، بنگاه ها و شرکت ها در کشور دنبال می گردد و به نظر من ایران می تواند در این حوزه در بین 5 کشور برتر قرار گیرد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 آذر 1402 بروزرسانی: 4 آذر 1402 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2360

به "عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: نباید به هوش مصنوعی به عنوان تهدید نگاه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: نباید به هوش مصنوعی به عنوان تهدید نگاه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید