صعود تاریخی هندبال ایران به جمع 16 تیم برتر جهان با حمایت ایرانسل

به گزارش مجله خبری تیرول، تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران، با حمایت ایرانسل، پیروز شد برای نخستین بار در تاریخ ورزش های توپی بانوان کشور، به جمع 16 تیم برتر جهان راه پیدا کند.

صعود تاریخی هندبال ایران به جمع 16 تیم برتر جهان با حمایت ایرانسل

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران در دومین دیدار خود در رقابت های قهرمانی دنیا، با یک نمایش درخشان، توانست حریف قدرتمند خود سنگال را با نتیجه 39 بر 29 از پیش برداشته و در یک صعود تاریخی به جمع 16 تیم برتر دنیا راه یابد.

ملی پوشان ایران، نیمۀ نخست این دیدار را با ارائۀ یک نمایش زیبا، با پیروزی 19 بر 13 به پایان رساندند و با یک عملکرد چشم نواز در ادامۀ بازی، توانستند در پایان 60 دقیقه، با نتیجه 39 بر 29 به پیروزی دست پیدا کنند.

با این پیروزی، ورزش هندبال، نخستین رشتۀ توپی بانوان در ایران لقب گرفت که در یک نقطۀ عطف مهم در تاریخ ورزش بانوان، به جمع 16 تیم برتر دنیا راه یافته است.

دکتر علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال ایران، پس از کسب این پیروزی گفت: با این نتیجه، برای اولین بار در مسابقات قهرمانی دنیا وارد مرحلۀ یک هشتم نهایی شدیم و قدردان جامعۀ ورزش هستیم و از شرکت ایرانسل هم که به عنوان حامی مالی در کنار فدراسیون حاضر است، تشکر می کنم.

این مسابقات، از هشتم تا نوزدهم مرداد 1401، در کشور مقدونیۀ شمالی در حال برگزاری است. تیم ملی ایران که روز شنبه نیز توانسته بود تیم ملی ازبکستان را شکست دهد، در بازی سوم خود در مرحلۀ گروهی، سه شنبه به مصاف تیم میزبان می رود.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، از 14 دی 1400، طی قراردادی با فدراسیون هندبال، رسماً حامی ورزش هندبال کشور شده است.

این قرارداد، طی مراسمی در ساختمان مرکزی ایرانسل، با حضور دکتر علیرضا پاکدل رئیس و جمعی از مدیران فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران و دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، برای حمایت نخستین ارائه دهندۀ 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران از ورزش هندبال کشور، امضا شد.

بر اساس این قرارداد، ایرانسل به عنوان حامی انحصاری، از تیم های ملی و رقابت های باشگاهی هندبال کشور، در همۀ سطوح و تمام رده های سنی، حمایت می کند.

حمایت ایرانسل از ورزش هندبال کشور، آغازگر یک دورۀ درخشش در رده های مختلف این رشتۀ ورزشی بوده است.

در خرداد 1401، تیم ملی هندبال ساحلی نوجوانان ایران، پیروز شد برای نخستین بار در تاریخ این رشتۀ ورزشی، نه تنها نخستین تیم آسیایی هندبال ساحلی باشد که در جمع چهار تیم برتر دنیا قرار می گیرد، بلکه اولین مدال دنیای هندبال ایران را هم به دست آورد و جایگاه سوم رقابت های دنیای را از آن خود کند.

فروردین ماه 1401، در رقابت های هندبال ساحلی در دو ردۀ بزرگسالان و نوجوانان، که به میزبانی ایران برگزار گشت، تیم های ملی ایران توانستند با درخشش و کسب پیروزی در برابر حریفان خود، ضمن به دست آوردن مدال طلا، به مسابقات قهرمانی دنیا نیز، راه پیدا کنند.

همچنین تیم ملی نوجوانان دختر ایران، سوم فروردین ماه، توانسته بود با قهرمانی در رقابت های آسیایی، نخستین مدال طلای بانوان را برای هندبال ایران به ارمغان آورد.

در اسفند 1400 نیز، تیم ملی جوانان دختر ایران، توانسته بود با حمایت ایرانسل، مدال نقرۀ رقابت های قهرمانی آسیا را به دست آورده و به مسابقات قهرمانی دنیا، راه پیدا کند.

پیش تر نیز، در بهمن 1400، تیم ملی هندبال مردان ایران، با حمایت ایرانسل، پیروز شده بود با درخشش در رقابت های قهرمانی آسیا، راهی مسابقات قهرمانی هندبال مردان دنیا شود.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2172

به "صعود تاریخی هندبال ایران به جمع 16 تیم برتر جهان با حمایت ایرانسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود تاریخی هندبال ایران به جمع 16 تیم برتر جهان با حمایت ایرانسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید