تور ارزان مالزی: شهر آی سیتی، جلوه ای از نور و هیجان در مالزی

به گزارش مجله خبری تیرول، آشنایی با شهر آی سیتی در مالزی

مالزی جز آن دسته کشورهایی است که برای گردشگری و سفرهای توریستی گزینه بسیار مجذوب کننده و مناسبی محسوب می گردد. مطابق با تمهیداتی که کشور مالزی برای بالا بردن اندازه گردشگری در نظر داشته دور از انتظار هم نیست که این کشور برای سفرهای تفریحی گزینه بسیار مناسبی به شمار بیاید. از جمله مزایایی که مالزی برای بعضی از کشورها از جمله ایران در نظر گرفته لازم نبودن داشتن ویزا برای سفرهایی به مدت 14 روز است، اما توجه داشته باشید که اگر خواستید حتی یک روز بیشتر بمانید باید به سفارت این کشور مراجعه کنید چرا که در غیر این صورت حتما مسئله ای برایتان پیش خواهد آمد. موضوعی که ما در این مطلب از مجله گردشگری خبرنگاران می خواهیم درباره آن صحبت کنیم، شهر آی سیتی در مالزی است. شهری که به نورهای دیجیتالی معروف است و در واقع یکی از جاذبه های مجذوب کننده و دیدنی این کشور به شمار می رود. در ادامه همراه با ما باشید شاید مقصد بعدی شما برای سفر به مالزی شهر آی سیتی باشد.

تور ارزان مالزی: شهر آی سیتی، جلوه ای از نور و هیجان در مالزی

با تور ارزان مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

همانطور که می دانید مالزی کشوری گرراستا است و حتی تصور دیدن برف در آن می تواند خارج از انتظار باشد، اما به تازگی در این کشور شرایطی فراهم آورده شده است که گردشگرانی هم به هوای خنک تمایل بیشتری نشان می دهد مالزی در فهرست سفرهای خودشان قرار دهند. این شهر هوشمند که آی سیتی در مالزی باشد یکی از جاذبه های معروف شاه عالم Shah Alam، مرکز استان سلانگور به حساب می آید و خیلی هم به مرکز نزدیک است و در تاریکی شب، روح زنده ای به خود می گیرد.

شما زمانی که در این کشور باشید در هنگام شب جنگلی از درخت ها و حیوانات مصنوعی با هزاران لامپ نورانی که در می درخشند را مشاهده می کنید که این شهر را تبدیل به مکانی سحرآمیز نموده اند. شاید به همین علت هم است که آی سیتی در مالزی را با نام شهر نورهای دیجیتالی شناخته می گردد و از طرف خانواده بسیار مورد پسند و تایید قرار گرفته است.

شهر آی سیتی در مالزی مساحتی برابر با 29 هکتار دارا می باشد و با هدف ایجاد شهری هوشمند در این کشور ساخته شده است. در شهر آی سیتی در مالزی در کنار بخش هایی مثل ساختمان های مسکونی و هتل ها این شهر با مراکز خرید و مراکز سرگرمیی پذیرای گردشگرانی که به سمت آن می آیند نیز است. این شهر از سوی CNN Travel در بین 25 مکان پرنور و پر رنگ دنیا انتخاب شده و گردشگران با خرید بلیط هواپیما مالزی و سفر به این شهر علاوه بر اینکه خود را به هیجان پارک آبی آنجا می سپارند، خلاقیت خود را در موزه Art Ticket آن محک می زنند. عده ای بر روی فرش قرمز این شهر می ایستند و با ستاره مورد علاقه خودشان عکس هایی به یادگار می گیرند اما بیشتر کسانی که از این شهر بازدید می نمایند برای دیدن دنیای برفی و فضای قطب زمستانی اسنوواک که در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد نیز به سمت شهر آی سیتی در مالزی می فرایند.

بخش های مختلف شهر آی سیتی در مالزی

شهر آی سیتی در مالزی به خاطر پایکوبی نورهای شب و پارک برفی که در خود دارد توانسته به عنوان یکی از جاذبه های بسیار مجذوب کننده این کشور محسوب بگردد. کسانی که به این شهر سفر می نمایند بیشتر از موزه های خاص، سواری های هیجان انگیز، پارک آبی و موزه های 3 بعدی که در آن وجود دارد نیز در کنار پارک برقی و پایکوبی نورهای شب آن نیز بهره می برند. اگر بخواهیم قسمت های مختلف آی سیتی را دسته بندی کنیم، شهر نورهای دیجیتالی و پارک برفی آن در صدر فهرست قرار می گیرند و بعد از آن نیز پارک آبی Waterworld، فرش قرمز و موزه Wax، موزه Trick Art، خانه وحشت، تئاتر 5 بعدی و دنیای هیجان بقیه بخش های شهر آی سیتی در مالزی را تشکیل می دهند که علاقمندان می توانند برای بازدید از آن ها به سمت این شهر بفرایند.

پارک برفی | SnoWalk

شهر آی سیتی در مالزی همانطور که در بالا هم گفتیم جاذبه های مختلفی دارد که یکی از آن ها اسنوواک است. این بخش از شهر یکی از معروف ترین بخش های آن است و عمده علت معروفیت آن هم همین است. این منطقه پارک برفی در مالزی است و پنگوئن ها، مجسمه های یخی و اتاق های برفی که در آن وجود دارد هر کدام از مجذوب کنندهیت های این منطقه به شمار می فرایند. با اینکه دمای این محوطه سرپوشیده کمتر از 5 درجه است اما هنگام ورود می توانید لباس و چکمه مناسب هم کرایه کنید و در داخل Snow walk با سلفی در کنار اسکیموها، سورتمه های کوچک و آدم برفی ها لحظه هایی به یادماندنی را از سفر به مالزی برای خود بسازید. در این بخش از شهر آی سیتی در مالزی می توانید چند دقیقه از گرما این کشور بدور باشید و جالب است بدانید که این منطقه برای خود مالایی ها هم شگفت آور است.

ساعت شروع: 10:00 تا 12:00

قیمت بلیط:

10 تا 5:45 ، 25 رینگیت (بزرگسالان) / 20 رینگیت (بچه ها)

6 تا 12 35 رینگیت (بزرگسالان) / 30 رینگیت (بچه ها)

شهر نور دیجیتال | City of Digital Lights

یکی دیگر از بخش های شهر آی سیتی در مالزی شهر نورهای دیجیتالی است که از 6 تا 6:30 جلوه گری خودش را شروع می نماید و این منطقه را به سرزمینی از عجایب تبدیل می نماید. جنگل های این شهر مجموعه ای از چراغ های LED است که در قسمت های جدایی از شهر آی سیتی واقع شده است و برای همین ساعت 6 عصر درهای خود را به روی گردشگران باز می نماید و نیم ساعت بعد چراغ ها را روشن می نماید. کسانی که برای بازدید از این شهر می آیند با سوار شدن ترن هوایی، چرخ جادویی می توانند در میان درختان بچرخند و از بالای چرخ و فلک کل شهر را که نورانی است را دیدن نمایند.

ساعت شروع: 6:30 تا 12:00

قیمت بلیط: 5 تا 10 رینگیت برای هر سواری

دنیای آبی | WATERWORLD

شهر آی سیتی در مالزی همانطور که گفتیم یکی از جاذبه های بسیار مجذوب کننده و دیدنی است که در این کشور وجود دارد و برای تمامی سنین گزینه سرگرمیی مناسبی به شمار می آید. اگر شما کودک همراه خودتان در سفر به مالزی دارید پیشنهاد می کنیم که کمی زودتر به سمت شهر آی سیتی در مالزی بروید تا بتوانید از پارک آبی که در آن قرار هم نیز استفاده کنید. بچه ها عاشق بازی در سرسره های رنگین کمانی هستند، گرچه خودتان هم می توانید در جکوزی بزرگ و استخر موج دارش استراحت و سرگرمی کنید. قسمت هیجان انگیزی که در این پارک آبی وجود دارد بخش سرسره تورنادو است که حدودا 48 متر دارد و به شکل قیف می باشد.

ساعت شروع: 11:00 صبح تا 7:00 عصر

قیمت بلیط: 40 رینگیت (بزرگسالان) / 30 رینگیت (بچه ها)

دیگر بخش های این مجموعه سرگرمیی نیز عبارتند از:

  • موزه موم فرش قرمز | Red Carpet Wax Museum

قیمت بلیط: 80 رینگیت (بزرگسالان) - 40 رینگیت (بچه ها) خانواده : 2 نفر بزرگسال + 2 نفر کودک = 180 رینگیت

  • موزه هنر | Trick Art Museum

قیمت بلیط: 10 رینگیت برای هر نفر

  • خانه وحشت | House of Horror

قیمت بلیط: 25 رینگیت (بزرگسالان) / 20 رینگیت (بچه ها)

  • سینما پنج بعدی | 5D Theatre

قیمت بلیط: 10 رینگیت برای هر نفر

  • دنیا سرگرم نماینده | Fun World

ساعت شروع: 6:30 تا 12:00

قیمت بلیط: 5 تا 10 رینگیت برای هر سواری

  • ماموریت فضایی | Space Mission

دسترسی به شهر آی سیتی در مالزی

آدرس: مالزی، سلانگور، شاه عالم، بخشِ 7 بزرگراه Federal، آی سیتی.

راستا دسترسی با اتوبوس: به منظور دسترسی به آی سیتی در مالزی می توانید با استفاده از اتوبوس RapidKl U80 از کوالالامپور به شاه عالم خودتان را برسانید و از آنجا با اتوبوس U605 به آی سیتی بروید.

راستا دسترسی با قطار: با استفاده از قطار KTM می توانید از کوالالامپور تا ایستگاه Padang jawa بروید و از آنجا با تاکسی به شهر آی سیتی در مالزی نیز برسید.

هزینه بلیط: هزینه بخش های مختلف آی سیتی بین 5 رینگت تا 100 رینگت نوسان دارد.

ساعات بازدید: معمولاً از ساعت 6 صبح تا10 شب

منبع: الی گشت
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2085

به "تور ارزان مالزی: شهر آی سیتی، جلوه ای از نور و هیجان در مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان مالزی: شهر آی سیتی، جلوه ای از نور و هیجان در مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید