سینمای ایران در جشنواره فیلم های ورزشی میلان برگزیده شد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، چهار جایزه، دستاورد نمایندگان ایران در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان بود و بر این اساس صفر تا سکو به کارگردانی سحر مصیبی جایزه برگزیده بخش مستند، مستطیل قرمز به کارگردانی حسن و حسین صیدخانی جایزه برگزیده بخش بلند داستانی و شش خونه به کارگردانی عباد ادیب پور جایزه برگزیده بخش کوتاه داستانی را کسب کردند؛ روز گذشته نیز شبکه ورزش سیما در مراسمی جایزه ویژه سال 2019 فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی را دریافت نموده بود.

سینمای ایران در جشنواره فیلم های ورزشی میلان برگزیده شد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم های ورزشی ایران، در مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم های ورزشی 2019 میلان ایتالیا که چهارشنبه شب (8 آبان 98) با حضور مقامات دولتی و مطرح ایتالیا از جمله معاون وزیر فرهنگ و گردشگری، شهردار میلان، ورزشکاران بین المللی، هنرمندان و سینماگران برگزار گردید، سه فیلم ایرانی به جمع 6 فیلم برگزیده هر بخش راه یافتند و در آن بخش ها برگزیده شدند.

در این مراسم سیدمجتبی علوی، دبیرجشنواره فیلم های ورزشی ایران و احسان شیعه، مدیر شبکه ورزش سیما و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم های ورزشی ایران، مدال بلورین و لوح تقدیراین سه فیلم ایرانی را به نمایندگی از عوامل از فرانکو آسکانی، رئیس فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (Ficts)، دریافت کردند. در مراسم اختتامیه داریوش صولت، سرکنسول ایران در میلان نیز به همراه هیات ایرانی حضور داشتند.

در این دوره 11 اثر از ایران در بخش های مختلف جشنواره میلان حضور داشت که برای نخستین بار در چند دوره اخیر، 4 جایزه در بخش های مختلف به نمایندگان ایران اعطا شد که در سال های اخیر بی سابقه بوده است.

جشنواره فیلم های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. مقر FICTS در میلان ایتالیا است که 120 کشور عضو این فدراسیون هستند. جشنواره ایران به عنوان یکی از 16 پایگاه جهانی و میزبان 28 کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورهاست و آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند.

دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران 11 تا 16 آذر 1398 در تهران و قشم به همت موسسه فرهنگی خانه هنر خیام در بخش خصوصی برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 514

به "سینمای ایران در جشنواره فیلم های ورزشی میلان برگزیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینمای ایران در جشنواره فیلم های ورزشی میلان برگزیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید