سفر 100 هزار ایرانی به چین، سفیر گردشگری ایران در چین می شوم

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، سفیر جدید جمهوری چین در ایران گفت: قصد دارم به عنوان سفیر گردشگری ایران در چین برای توسعه روابط گردشگری دو کشور فعالیت کنم.

سفر 100 هزار ایرانی به چین، سفیر گردشگری ایران در چین می شوم

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

چانگ هووآ، سفیر جدید جمهوری خلق چین در ایران در حاشیه بازدید از خبرگزاری مهر درباره لغو ویزا ورود چینی ها به کشورمان در مصاحبه با خبرنگار مهر اعلام کرد: ایران به صورت یک طرفه ویزا را برای شهروندان چینی حذف نموده است ما هم در حال آنالیز ایجاد تسهیلاتی برای ایرانیان جهت سفر به چین هستیم . هر کشوری سیاست های کنسولی خودش را دارد و این مسئله باید با هماهنگی دو طرف صورت بگیرد.

وی اضافه نمود: چین کشوری بزرگ و دارای پیچیدگی های زیادی است به همین علت به ندرت قرارداد لغو ویزا را با طرف های دیگر امضا می نماید. اما ایران یک کشور دوست برای چین است. بنابراین ما حتما سعی می کنیم تسهیلاتی را برای سفر ایرانی ها به چین ایجاد کنیم.

سفیر چین در ایران اعلام کرد: در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی گفتم که به عنوان سفیر گردشگری ایران در چین کار می کنم و برای توسعه گردشگری دو کشور کوشش خواهم کرد. ایران از منابع گردشگری فراوانی برخوردار است و 22 میراث فرهنگی و دو میراث طبیعی دارد. این تعداد آثار جهانی موجب شده تا صندلی دهم را به دست آورد. اما مردم عادی چین با ظرفیت های گردشگری ایران آشنا نیستند. سفارت جمهوری چین در ایران وظیفه دارد روابط گردشگری دو کشور را توسعه دهد و مناطق گردشگری ایران را به چینی ها معرفی کند. با رئیس سازمان میراث فرهنگی ملاقات دارم و درباره این موضوع صحبت می کنم.

وی در ادامه اعلام کرد: من تنها دو ماه است که در ایران آغاز به کار نموده ام قبلا به آقای ظریف وزیر امور خارجه ایران هم گفته ام در ماموریت خود امیدوارم بتوانم از همه 31 استان و 24 میراث جهانی ایران بازدید کنم.

سفیر چین در ایران اضافه نمود: در سال 2018 حدود صد هزار ایرانی به چین سفر کردند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 281

به "سفر 100 هزار ایرانی به چین، سفیر گردشگری ایران در چین می شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر 100 هزار ایرانی به چین، سفیر گردشگری ایران در چین می شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید