سفر وزیر گردشگری به روسیه برای لغو ویزا

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، سفر وزیر گردشگری به روسیه برای لغو ویزا صورت می گیرد.

سفر وزیر گردشگری به روسیه برای لغو ویزا

داستان چیست؟

علی اصغر مونسان در هشتمین جلسه شورای سیاست گذاری بخش خصوصی توریستی، تجربه لغو یکطرفه ویزا با چین و عمان را مثبت و خوب ارزیابی کرد و اضافه نمود: در همین ارتباط خاتمه ماه جاری سفری به روسیه خواهم داشت و موضوع لغو دوطرفه ویزا بین ایران و روسیه نهایی خواهد شد.

ویزای گروهی ایران و روسیه قرار بود در سال 2018 لغو گردد. این طرح از سال 1393 مطرح شده بود و آمادگی از سمت ایران بیشتر بود، هرچند اداره فدرال توریستی روسیه آن را جدی پیگیری کرد تا اینکه در سال 1394 تفاهم نامه تسهیل اعطای ویزا به جای لغو ویزا، میان وزیران خارجه دو کشور امضا و در ادامه آن، فرآیند دریافت ویزا کوتاه تر شد. پس از آن سفیر ایران در روسیه گزارش کرد که سفر شهروندان ایرانی به این کشور 115 درصد و سفر اتباع روس به ایران 40 درصد رشد کرد.

جدی نبودن بعضی مقام های روس در اجرای کامل طرح لغو ویزا باعث شد دو کشور گام بعدی را بردارند. روسها در سال 1395 پیشنهاد لغو ویزای گروهی توریستی را دادند، خاتمه در آذر همان سال موافقت نامه دیگری با عنوان تسهیل ویزا توریستان گروهی ایران و روسیه به پاراف مدیران کل کنسولی دو کشور امضا شد. البته مفاد آن هنوز اجرا نشده است. علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی قصد داشت تفاهم نامه اجرایی این طرح را تا خاتمه سال 1398 به امضا برساند، اما شیوع ویروس کرونا آن را تا به امروز به تعویق انداخته است. حالا او اطلاع داده که قرار است بزودی راهی روسیه گردد و آن طرح به خاتمه برسد.

مونسان در شورای سیاست گذاری بخش خصوصی همچنین گفت: بعضی از کشورها موضوع جذب توریست خارجی را شروع نموده و سفرهای خارجی به این کشورها انجام می گردد که ما نیز با در نظر دریافت نظر وزارت بهداشت و توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم موضوع جذب توریست خارجی را مجددا شروع کنیم.

درحال حاضر بیشتر گذرگاهای زمینی و هوایی ایران بسته و پروازهای خارجی به شکل محدود و به صورت مشروط درحال انجام است. معاون توریستی اواخر مرداد اطلاع داد که با نظر ستاد ملی کرونا، ویزای توریستی ایران فعلا صادر نمی گردد و رئیس اداره گذرنامه و ویزا وزارت امور خارجه هم گفت که گزینه های ویزا توریستی و زیارتی تا عادی شدن شرایط در سامانه ویزا الکترونیکی ایران غیرفعال شده است. هم اکنون ورود مسافران خارجی به ایران مشروط به داشتن گواهی سلامت و تست PCR با نتیجه منفی شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1258

به "سفر وزیر گردشگری به روسیه برای لغو ویزا" امتیاز دهید

2 کاربر به "سفر وزیر گردشگری به روسیه برای لغو ویزا" امتیاز داده اند | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر وزیر گردشگری به روسیه برای لغو ویزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید