زلزله کرمانشاه زنگ خطری برای تهران است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم آمادگی برای مقابله با بحران ها به ویژه زلزله در پایتخت گفت: زلزله کرمانشاه زنگ خطری برای کل شهرهای کشور به ویژه تهران بوده است.

زلزله کرمانشاه زنگ خطری برای تهران است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، ابراهیم امینی در آئین اهداء ماشین آلات تهیه شده برای مناطق زلزله زده توسط شورا و شهرداری تهران، گفت: ما در مقابل مناطق زلزله زده وظیفه ای بر عهده داشتیم که از عهده وظیفه ای که داشتیم به خوبی برآمدیم. یکی از نهادها و دستگاه هایی که از ابتدای زلزله در کنار مردم کرمانشاه حضور داشت شهرداری تهران بود و شورای شهر تهران نیز در مصوبه ای 10 میلیارد تومان را برای یاری به مناطق زلزله زده تصویب کرد.

وی اضافه نمود: برای بازسازی مناطق زلزله زده دو میلیارد و 300 میلیون تومان بابت یاری های اولیه پرداخت شد و امروز از همان محل 33 دستگاه کامیون خریداری شده که در اختیار شهرداری های این استان قرار می گیرد.

امینی ادامه داد: این زلزله زنگ خطری برای کل شهرهای کشور به ویژه تهران که پیشانی کشور محسوب می گردد قملداد خواهد شد. کشور ما از نقاط زلزله خیز دنیاست و رتبه دهم را در این حوزه دارد. لذا باید این زلزله را زنگ خطری برای آمادگی بیشتر مدیریت شهری برای مقابله با سوانح احتمالی قلمداد کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: مدیریت شهری باید در سه حوزه بازسازی بافت های فرسوده، مقاوم سازی سازه ها به ویژه ساختمان های بلندمرتبه دارای قدمت و آمادگی ستاد بحران برای مقابله با سوانح خود را تجهیز کند. باید در حوزه آموزش شهروندان گام های موثرتری برداشته گردد. گاهی برخی اقدامات خود خطرساز هستند. باید در قالب آموزش ها، شهروندان به این نکته توجه داشته باشند که در هنگام وقوع زلزله باید از پمپ بنزین ها و مناطقی که احتمال آتش سوزی در آنها وجود دارد دوری نمایند. در حالیکه مردم در زلزله اخیر تهران همه به سمت پمپ بنزین ها رفتند. این موارد باید در آموزش ها به شهروندان گفته گردد. این در حالیست که ظرف یک سال گذشته در این حوزه کار جدی انجام نداده ایم. لذا باید اگر مصوبه و بودجه ای احتیاج است تامین گردد تا با آمادگی بیشتری در مقابل خطرات و آسیب ها ظاهر شویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 101

به "زلزله کرمانشاه زنگ خطری برای تهران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلزله کرمانشاه زنگ خطری برای تهران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید