رویای شیرین بن سلمان نابود شد،آرزویی که بر باد رفت

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، روزنامه وال استریت ژورنال از ناامیدی ولیعهد عربستان درخصوص ارزش شرکت نفت آرامکو اطلاع داد و نوشت، آرزوها و نقشه های ولیعهد درباره بهای این شرکت بر باد رفت.

رویای شیرین بن سلمان نابود شد،آرزویی که بر باد رفت

بن سلمان

به نوشته این روزنامه، امید بزرگ محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان درباره ارزش گاو شیرده عربستان، یا به عبارتی غول نفتی عربستان که همان شرکت آرامکو است دود شد و هوا رفت.

این روزنامه نوشت، احتمال می رود گروهی از بانک های بزرگ سرمایه گذاری روز آدینه توصیه های نهایی خود را درباره معین ارزش شرکت آرامکو که آماده عرضه عمومی سهام خود می گردد، ارائه نموده باشند.

این روزنامه آمریکایی به نقل از اشخاص مطلع نوشت، برآورد ها اشاره دارند به اینکه احتمالا عربستان ارزش آرامکو را از دو تریلیون دلار - آنگونه که بن سلمان امید داشت - به 1.5 تریلیون کاهش می دهد.

عربستان

به نوشته روزنامه مذکور، رقمی که ولیعهد عربستان کوشش می کرد به آن دست یابد، در حال حاضر با مقاومت مدیران اجرایی شرکت آرامکو روبرو شده که معتقدند، رقم 1.5 تریلیون دلار رقم واقعی تری است.

وال استریت ژورنال نوشت، نهادهای سرمایه گذاری و بانک های مامور جذب سرمایه گذاران برای عرضه اولیه سهام بزرگترین شرکت نفتی دنیا هم از این قیمت حمایت نموده اند.

این روزنامه در ادامه نوشت، شرکت آرامکو اظهارنظر درباره این اطلاعات را رد و اظهار داشت، کاملا روشن نیست که آیا بن سلمان یا حاکم دوفاکتوی عربستان برای عرضه عمومی اقدام خواهد نمود یا خیر. شرکت نفتی آرامکو میخواهد یک تا دو درصد از سهام خود را عرضه نموده و در بورس عربستان درج کند.

روزنامه مذکور در ادامه نوشت، ارزیابی نهایی از این شرکت تنها مانعی نیست که می تواند در مقابل عرضه عمومی سنگ اندازی کند، چرا که این طرح با چالش هایی از سوی بعضی از سرمایه گذارانی روبه رو است که ترجیح می دهند در پروژه های متناسب تری سرمایه گذاری نمایند.

وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع از این موضوع نوشت، دولت عربستان تصمیم گرفت خانواده های ثروتمند عربستان از جمله اعضای خانواده سلطنتی این کشور، کسانی را که در سال 2017 به اتهام رشوه دستگیر کرد و تا اواخر سال 2018 در هتل فاخر ریتز کارلتون در ریاض بازداشت شده بودند، مجبور کند برای یاری به تضمین موفقیت این عرضه عمومی، سهام بیشتر آرامکو را خریداری نمایند.

یاسر بن عثمان الرمیان، رئیس هیئت مدیره شرکت نفتی آرامکو پس از حمله انصارالله به دو تاسیسات نفتی وابسته به این شرکت گفت، طرح عرضه اولیه پنج درصد از سهام این غول نفتی ادامه دارد و این اقدام با وجود حملات اخیر متوقف نخواهد شد.

در کنار حملات اخیر انصارالله یمن به شرکت آرامکو، گزارش هایی وجود دارند مبنی بر اینکه آیا این شرکت در دست افراد مطمئن و امانتدار قرار گرفته است یا خیر. در این راستا، پایگاه بلومبرگ در ماه سپتامبر نوشت، آرامکو توسط وفاداران اداره می گردد... انتخاب الرمیان که هیچ تجربه ای در بخش نفت ندارد، به عنوان جانشین خالد الفالح، تنها به این خاطر بود که با نظرات بن سلمان مخالفت نمی کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 548

به "رویای شیرین بن سلمان نابود شد،آرزویی که بر باد رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویای شیرین بن سلمان نابود شد،آرزویی که بر باد رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید