روز صف های طولانی در نمایشگاه کتاب

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، نهمین روز نمایشگاه کتاب تهران با استقبال زیاد مخاطبان همراه شد.

روز صف های طولانی در نمایشگاه کتاب

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، نهمین روز از نمایشگاه کتاب تهران به دلیل آغاز تعطیلات آخر هفته، روز شلوغی را تجربه کرد. مردم ساعتی قبل از آغاز به کار نمایشگاه در مصلا حاضر شده و در مقابل ورودی های شبستان تجمع نموده بودند. در ساعت هایی از روز نیز رفت وآمد در راهروهای کناری سخت و کند صورت می گرفت و احتمالا تهویه شبستان کار نمی کند.

این که مصلا به دلیل نداشتن زیرساخت ها محل مناسبی برای نمایشگاه کتاب نیست کاملاً معین است و در روزهای شلوغ نمایشگاه بیشتر نمود دارد. امروز ورود و خروج از حیاط یاس که در واقع ورودی شمالی مصلا است، به سختی انجام می شد و گویا مانعی بر روی پله ها برای مردم وجود داشت و حراست این بخش هم جوابگوی دلیل ازدحام نبو د.

ایستادن در صف هم یکی از کارها و عادت های ما ایرانیان شده است؛ در نمایشگاه کتاب شاهد صف برای آب معدنی و غذا، عکس دریافت با لباس های ژاپنی (هاپی) و امضای کتاب شاعرانی که در اینستاگرام مطرح شده و یا در حوزه ای دیگر سلبریتی هستند، هستیم.

دزدی کتاب از ناشران کوچک و بزرگ نیز از موضوعات مطرح در نمایشگاه است البته به نظر می رسد این موضوع به افزایش قیمت کتاب ربطی ندارد. بسیاری از ناشران می گویند بعد از نمایشگاه معین می گردد که چه تعداد از کتاب هایشان دزدیده شده است.

نمایشگاه کتاب فرصتی برای نویسنده ها و مترجمان و شاعران برای دیدار و گپ زدن با مخاطبانشان و همکاران دیگرشان است اما فضای نمایشگاه به سمتی رفته است که بیشتر فرصتی برای تأمین نقدینگی ناشران است. مسئولان برگزاری نمایشگاه باید فکری در این زمینه بنمایند. هرچند بعضی از ناشران این فرصت را برای نویسنده ها و مترجمانشان فراهم می نمایند تا با مخاطبان دیدار داشته باشند. بیشتر این دعوت ها توسط ناشران بزرگ که فضای بیشتری در اختیار دارند، صورت می گیرد اما مسئله این است سر این ناشران به قدری شلوغ می گردد که نویسنده ها فرصت گپ و گفت پیدا نمی نمایند و فقط کتاب امضا می نمایند.

طبق مشاهدات تعدادی از غرفه های ناشران امروز به دلیل تخلف بسته شد. به گفته غرفه داران دیگر حاضر در نمایشگاه دلیل این موضوع فروش کتاب متفرقه بوده است.

به گفته قادر آشنا -قائم مقام سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران- ساعت کاری نمایشگاه کتاب تهران در روزهای پنج شنبه و آدینه (12 و 13 اردیبهشت) یک ساعت تمدید شده است. از این رو نمایشگاه کتاب در این دو روز تا ساعت 21 پذیرای بازدیدنمایندگان خواهد بود.

سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران تا 14 اردیبهشت ماه در مصلا میزبان بازدیدنمایندگان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 200

به "روز صف های طولانی در نمایشگاه کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز صف های طولانی در نمایشگاه کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید