راه کار هایی برای افزایش قد پس از 18 سالگی

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، اگر به دنبال افزایش قد بعد از 18 سالگی هستید، این خبر را بخوانید.

راه کار هایی برای افزایش قد پس از 18 سالگی

به گزارش ، غالب ما در سال های رشد به حداکثر قد می رسیم. اما، آیا می توان در سال های بزرگسالی قد را افزایش داد؟ به عبارت دیگر آیا افزایش قد بعد از 18 سالگی ممکن است؟ اگر می خواهید جواب این سوال را بدانید، گزارش زیر را مطالعه کنید.

قد، مانند بسکمک از ویژگی های جسمی دیگر، به شدت تحت تأثیر ترکیب ژنتیکی ماست. بیشتر زنان حداکثر قد خود را در سن 16 سالگی به دست می آورند، در حالی که برای مردان، قد می تواند تا 18 سالگی کماکان رشد کند. فعالیت های روزمره مانند از بین رفتن غضروف نیز می تواند باعث نوسانات قد شود، حتی اگر کم باشد.

جدا از اینها، باقی موارد تعیین کننده قد و رشد شما به عوامل محیطی خارجی بستگی دارد. این عوامل شامل غذایی که می خورید، رژیم اصلی تان و فعالیت بدنی که دنبال می کنید، می شود.

بسکمک از مردم بر این باورند که برخی از غذا ها و تمرینات ورزشی ممکن است بتوانند تغییری در رشد قد شما ایجاد کنند؛ اگرچه هیچ مدرک علمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد، اما بسکمک از محققان، طی سال ها مشاهده کرده اند که تفاوت های تغذیه ای و ارتقا سبک زندگی می تواند روی رشد قد آدم ها تاثیر داشته باشد.

اگرچه هیچ راه حل جادویی برای افزایش قد بعد از 18 سالگی وجود ندارد، اما برخی اقدامات اصلاحی وجود دارد که می توانید در سال های نوجوانی و پیش از رشد کامل برای به حداکثر رساندن رشد انجام دهید.

داشتن یک رژیم غذایی مناسب برای رشد خوب ضروری است. اطمینان حاصل کنید که از طریق رژیم غذایی بسکمک از مواد مغذی مهم مانند کلسیم، ویتامین B12 و ویتامین D را دریافت می کنید. پروتئین همچنین ماده مهم دیگری برای رشد است.

نوجوانان در طی سال های نخست باید روی تحرک بدنی تمرکز کنند. ورزش، تمرین یا فعالیت های هوازی ساده به مدت 45 دقیقه در روز، به شما کمک زیادی می کند، باعث رشد قد می شود و مزایای دیگری نیز برای سلامتی دارد.

خواب نیز جنبه مهمی دارد که نباید آن را دست کم گرفت. افراد مبتلا به آپنه خواب ممکن است رشد کند یا سطح هورمونی ضعیفی داشته باشند.

بسکمک از مطالعات همچنین نشان داده اند که مصرف سیگار توسط مادران در دوران بارداری می تواند بر رشد جنین تأثیر بگذارد و تراکم توده استخوانی را در سال های نوجوانی کاهش دهد.

باز هم، یادآوری این نکته مهم است که هیچ رژیم یا ورزشی به طرز جادویی به افزایش قد بعد از 18 سالگی کمک نمی کند.

ممکن است برخی از فعالیت های روزمره بر میزان مایعات و غضروف ها تأثیر بگذارند و قد شما را کمی افزایش دهد.

با این حال، با رعایت موارد زیر می تواند تا حدی به افزایش قد بعد از 18 سالگی کمک کرد:

1- حواس تان به شرایط بدن تان باشد

اگر ساعات طولانی را پشت میز می نشینید یا بیشتر وقت خود را در حالت خمیده می گذرانید، واقعاً به خودتان لطف نمی کنید.

شرایط بد بدن باعث می شود کوتاه تر از حد واقعی به نظر برسید و مهمتر از همه بد نشستن بر منحنی طبیعی و سلامت ستون فقرات تأثیر می گذارد. با بهبود شرایط بدن تان، انجام حرکات کششی، می توانید ستون فقرات خود را کشیده تر کرده و کمی بلندتر از آنچه که هستید، به نظر برسید.

2- انجام یوگا ممکن است کمک کند

یوگا مزایای زیادی برای ذهن و بدن شما به همراه دارد. شاید این رشته ورزشی به افزایش قد بعد از 18 سالگی کمک نکند، اما انجام منظم تمرینات یوگا می تواند قدرت عضلانی ایجاد و از شرایط خوب بدن پشتیبانی کند. تمرینات تنفسی نیز به همین شیوه کمک می کنند.

3- روی رشد عضلانی تمرکز کنید

ایجاد عضلات محکم برای رسیدن به قد مورد نظر خود در سال های رشد اهمیت زیادی دارد. در بزرگسالی نیز مهم است که شما تمرکز خود را بر افزایش توده عضلانی و بهبود عضلات بگذارید.

با ترکیب مواد غذایی غنی از مواد مغذی و انجام تمرینات مناسب، بر بهبود قدرت و استقامت عضلانی تمرکز کنید.

پوکی استخوان، تغییر شکل ستون فقرات و سایر عوامل می توانند سبب خمیده شدن شما شوند و قدتان کوتاه تر به نظر برسد. برای مقابله با این فرایند، سعی کنید تغذیه مناسب داشته باشید، حرکات مناسب وزنه برداری را انجام دهید، تمام ویتامین ها و مواد معدنی را دریافت کنید، از مصرف دخانیات خودداری کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1646

به "راه کار هایی برای افزایش قد پس از 18 سالگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه کار هایی برای افزایش قد پس از 18 سالگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید