خط تلفن مشاوره رایگان دانشگاه شیراز راه اندازی شد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در رابطه با بیماری کرونا، لازم شد که در نحوه ارائه خدمات مرکز تجدید نظر صورت گیرد؛ بنابراین خط تلفن مشاوره رایگان راه اندازی شد.

خط تلفن مشاوره رایگان دانشگاه شیراز راه اندازی شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

چنگیر رحیمی، رئیس مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز در تبادل نظر با خبرنگار خبرنگاران، گفت: این مرکز یکی از قوی ترین مراکز مشاوره در سراسر کشور است که در ده سال اخیر از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مرکز مشاوره برتر کشور انتخاب شده است.

رحیمی عنوان نمود: بالغ بر 60 مشاور از اساتید دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی و اساتید دیگری که در سطح شهر هستند، در مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز ارائه خدمات می نمایند.

رئیس مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز توضیح داد: با شرایط پیش آمده و گسترش بیماری کرونا، لازم شد که در نحوه ارائه خدمات مرکز تجدید نظر صورت گیرد و بنابراین خط تلفن مشاوره رایگان راه اندازی شد.

وی ادامه داد: مشاوران مجرب این مرکز به وسیله شماره تلفن 071-36131111 شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 تا 18 به پرسش های مردم درباره مسایلی که این روز ها با آن روبرو اند پاسخ می دهند.

رحیمی گفت: در کشور ما خدمات مشاوره ای برای بسکمک از مردم گران است و حل مسائل روحی و روانی پُرهزینه است و بیمه ها مسئولیت آن را قبول نمی نمایند، در چنین شرایطی مشاوره های تلفنی رایگان می تواند به مردم برای شناسایی مسائلشان کمک رساند.

رئیس مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز در خصوص تشکیل کمپین کشوری گفت: تقریباً تمام دانشگاه های عظیم کشور در ایجاد این کمپین همکاری داشتند و در روز های قرنطینه پیغام های آموزشی در رزمینه بهداشت و سلامت روان برای هم وطنان ارسال شد.

وی بیان نمود: در مرکز مشاوره دانشگاه شیراز یک گروه جدید تشکیل شد و مواد آموزشی و کلیپ های مختلف برای دانشگاهیان و عموم مردم استان فارس تهیه و فضای مجازی منتشر شد.

رحیمی اعلام کرد: ارائه خدمات به دانشجویان را از وظایف مهم مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز است، سال گذشته 15 و پانصد جلسه مشاوره در مرکز برگزار گردید و بین آن ها افرادی هستند که مسائلشان جدی است. این ها را تک تک به وسیله سیستم مددکاری پیگیری کردیم. همچنین تمام افرادی را که سال گذشته به مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز مراجعه نموده اند و دارای پرونده فعال هستند به وسیله مددکاری پیگیری می کنیم و شرایط شان را آنالیز می کنیم.

رئیس مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز گفت: به تمام دانشگاهیان شامل دانشجویان، کارمندان و اساتید؛ پیغام هایی به صورت پیوسته ارسال می گردد و خط تلفن خاصی در اختیارشان قرار گرفته که بتوانند به راحتی با مشاوران مرکز در تماس باشند.

استاد روانشناسی دانشگاه شیراز تاکید نمود: همانگونه که جامعه در زمان بروز جنگ، سیل یا زلزله راه چاره هایی برای مقابله با آسیب می یابد، در شرایط فعلی نیز احتیاج به آموزش دارد. مشکل این است که رسانه های غیررسمی آموزش غلط می دهند و هرکس در دنیای مجازی خود را مرجع می داند، از همین طریق نیز، آموزش غیررسمی در سطح جامعه به باور تبدیل می گردد.

وی اضافه نمود: هم اکنون کار روان شناسان و رسانه ها به یکدیگر پیوند می خورد و باید آموزش صحیح به مردم داده گردد، بعضی شهروندان در حال حاضر به سبب دگوگونی شرایط معمول زندگی دچار بحران روانی، فشار روحی و استرس شده اند و خود را در شرایط سختی می بینند که نمی توانند مسائل زندگی را حل نمایند.

رحیمی بیان نمود: بهترین راه پیشگیری از بروز و گسترش مسائل و آسیب های روانی در جامعه را افزایش اطلاعات و دانش عمومی افراد در زمینه مسائل روان شناختی به شکل صحیح است این افزایش تنها کافی نیست و مردم باید مهارت های جدید را یاد بگیرند و با سبک جدید زندگی کنار بیایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1055

به "خط تلفن مشاوره رایگان دانشگاه شیراز راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط تلفن مشاوره رایگان دانشگاه شیراز راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید