حواشی استفاده از شفیعی کدکنی در یک تبلیغ عجیب

به گزارش مجله خبری تیرول، در چند روز گذشته یکی از برند های پوشک بزرگسالان در اقدامی به استفاده از تصویر چهره های ادبی و هنری پرداخته و در انتهای مطالبش تبلیغات شرکت خود را آورده که با اعتراض هایی همراه شده است.

حواشی استفاده از شفیعی کدکنی در یک تبلیغ عجیب

به گزارش ایسنا، شاید یکی از شگرد های تبلیغاتی استفاده از چهره های شناخته شده باشد، زیرا مخاطب را وسوسه می نماید، اما استفاده نابجا و بدون رضایت شخص نتیجه معکوس دارد، بخصوص وقتی حس سوء استفاده از آن چهره به شما دست بدهد.

در چند روز گذشته تصاویری گاه به طنز و گاه همراه با نقد در فضای مجازی دست به دست می شد که یکی از برند های شناخته شده پوشک بزرگسالان در صفحه خود در اینستاگرام در اقدامی در هایلات استوری خود با عنوان انگیزشی به معرفی چهره هایی، چون محمدرضا شفیعی کدکنی، علی نصیریان، آهو خردمند و... پرداخته و در سرانجام هم تبلیغ برند خود را آورده بود.

این اتفاق که تقریبا با سال روز تولد محمدرضا شفیعی کدکنی (19 مهرماه) هم زمان بود با اعتراض هایی از جانب دوستداران و علاقه مندان این شاعر و پژوهشگر پیشکسوت و استاد دانشگاه همراه شد که این اقدام را وقیحانه و دور از فرهنگ دانسته و خواستار شرح رسمی این شرکت شدند.

گرداننده صفحه ای به نام محمدرضا شفیعی کدکنی در واکنش به این اتفاق نوشته است: ما بنا را بر این می گذاریم که شما شرکت محترم تولیدکننده پوشینه بزرگسال قصد داشتید که بگویید در سنین بالا و سالمندی هم می توان تأثیرگذار بود و چه و چه....

اما عرض می کنیم که این چند روز سلسله تبلیغات شما که در لایه های بعدی اش نشان دادن برند و محصولات شماست، بسیاری از علاقه مندان به استاد شفیعی کدکنی را ناراحت نموده است. ما در کانال های طنز و زرد، تبلیغات شما را با چند جین طعنه و تمسخر دیدیم که دست به دست شده بود.

می دانیم که شما قصدتان این نبوده است. اگر قصدتان کار فرهنگی است ما می توانیم چندین اولویت فرهنگی در روستا ها و مدرسه ها به شما معرفی کنیم که تأثیر مثبت آن ها صد ها برابر این تبلیغات است. تازه اگر حوزه کاری و برندی شما ارتباطی با این امور داشته باشد. اگر قصدتان مباحث انگیزشی است این روش شما نه تنها مثبت نبوده است بلکه بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان را ناراحت نموده و درخواست داشتند واکنشی نشان دهیم که صمیمانه و از سر دغدغه چند سطری برای شما بنویسیم.

منتظر شرح و جوابیه شما به علاقه مندان فرهنگ و دانشجویان و استادان هستیم و مبنای ما نیت اولیه مثبت شما بوده است.

در کدام کشور برند پوشک و پوشینه سازش استاد بزرگ فرهنگ و ادبیاتش را معرفی می نماید؟!

البته ادمین کانال شفیعی کدکنی هم نوشته است: بنده شخصاً ایستاده ام و کوتاه نخواهم آمد. اگر دیگر در این جا چیزی نمانده باشد، هنوز حریمِ اهالی فرهنگ ایران و بزرگانش سرباز دارد.

باید عذرخواهی کنید، حذف کنید و شرح بنویسید.

ادمین رسانه شفیعی کدکنی (این رسانه مستقل است و استاد محمدرضا شفیعی کدکنی هیچ نظارتی ندارند.)

این برند پوشک بزرگسالان هم بعد از پاک کردن هایلات خود، از اهالی فرهنگ عذر خواسته و نوشته است: در پی دغدغه مهربانانه علاقه مندان به بزرگان و مفاخر این دیار، ضمن عذرخواهی صمیمانه، اعلام می دارد که در ذات محتوای معرفی مفاخر به جز احترام به بزرگان که ستون های فرهنگی و ایجاد سرزندگی در سالمندان و ستون های خانواده هستند، مفهومی وجود نداشته است.

حذف این فعالیت برای احترام به نظر کاربران و پیشگیری از سوءاستفاده غیرهمدلانه دیگری صورت پذیرفت.

استاد عالی قدر جناب آقای شفیعی کدکنی از بلندترین قله های ادب این مرز و بوم هستند و خواهند بود، قله ای که احترام و عزتشان بی شک واجب قلبی تک تک ما در ایران، جامعه ادبی و فرهنگی و خانواده ... بوده و خواهد بود.

سایه شان بر سر فرهنگ ایران مستدام...

منبع: فرارو
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1909

به "حواشی استفاده از شفیعی کدکنی در یک تبلیغ عجیب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حواشی استفاده از شفیعی کدکنی در یک تبلیغ عجیب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید