جزئیات شرایط جدید صدور مجوز برای استخراج رمزارزها

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، خبرنگاران - مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صمت اظهار کرد: ماینرها امکان استقرار در شهرک های صنعتی را داشتند که اخیرا این مورد نیز اصلاح شده است و در بنگاه ها و واحدهای تولیدی موجود هم امکان اخذ مجوز و فعالیت دارند.

جزئیات شرایط جدید صدور مجوز برای استخراج رمزارزها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا علیرضا هادی در مورد فرآیند اخذ مجوز استخراج رمزارزها گفت: متقاضیان در سامانه بهین یاب ثبت نام می کنند و در همان سامانه مجوز صادر می شود. هم شخص و هم شرکت می تواند درخواست مجوز بدهند و محدودیت خاصی در این مورد وجود ندارد.

وی با اشاره به تسهیل گری ها در این زمینه بیان کرد: در مورد استقرار تجهیزات، باید دست کم به میزان 100 کیلووات مصرف انرژی داشته باشند، پیش از این کف آن 250 کیلووات بود که به 100 کیلووات کاهش پیدا کرد. اگر هر ماینر 2 کیلو وات توان مصرف کند قبلا باید 125 ماینر استفاده می شد که بتواند کار خود را شروع کند اما الان با 50 ماینر می تواند کار خود را شروع کند. یعنی مقداری کار را تسهیل کرده ایم.

هادی در ادامه اضافه نمود: همچنین ماینرها امکان استقرار در شهرک های صنعتی را دارند. اخیرا این مورد نیز اصلاح شده است و در بنگاه ها و واحدهای تولیدی موجود هم امکان اخذ مجوز و فعالیت دارند.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صمت همچنین شرح داد: وزارت نیرو، ناجا و دستگاه های نظارتی با مزارع غیر مجاز برخورد می کنند. از وزارت صمت نیز اسامی افرادی را که درخواست مجوز داده اند را می گیرند تا به استثنای آنها با بقیه برخورد شود. البته فقط کسانی که دارای پروانه بهره برداری هستند می توانند استخراج رمزارز داشته باشند.

وی در مورد بازه زمانی مورد نیاز برای اخذ مجوز گفت: دو مرحله مجوز وجود دارد: جواس تاسیس و پروانه بهره برداری. جواز تاسیس بسیار سریع برای متقاضیان صادر می شود که برای بازه زمانی آماده سازی زیرساخت ها تا زمان بهره برداری است. روزی که می خواهند بهره برداری کنند جواز تاسیس باطل شده و برای آنها پروانه بهره برداری صادر می شود. کسی می تواند رمزارز استخراج کند که پروانه بهره برداری داشته باشد.

هادی در ادامه بیان کرد: بعد از وارد شدن اطلاعات متقاضی، سازمان صنعت معدن و تجارت استان اطلاعات را بررسی می کند و عموما خیلی سریع مجوز صادر می شود. فرایند درخواست مجوز بعد از فرایند صعودی قیمت بیت کوین افزایشی بوده است.

وی با اخطار در مورد آگهی هایی در مورد استخراج رمزارزها داده می شود خاطرنشان ساخت: دریافت مجوز بسیار ساده است، مردم نباید گول کسی را که یک جواز تاسیس گرفته بخورند. گاهی می بینیم که در آگهی ها می نویسند دارای مجوز از وزارت صنعت و برای کلود ماینینگ از مردم پول می گیرند یعنی می گویند به عنوان میزبان به جای مشتری استخراج کرده و کارمزد می گیرند. کسی که فاقد پروانه بهره برداری باشد و چنین کاری کند قطعا کلاهبردار است، کسی با جواز تاسیس حق چنین کاری ندارد. اگر کسی می خواهد در این زمینه فعالیت کند می تواند خودش سریعا مجوز بگیرد و نباید خود را گرفتار این نوع کلاهبرداری ها کند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1660

به "جزئیات شرایط جدید صدور مجوز برای استخراج رمزارزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات شرایط جدید صدور مجوز برای استخراج رمزارزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید