تور ارمنستان ارزان: جدیدترین شرایط ورود مسافران به ارمنستان اعلام شد

به گزارش مجله خبری تیرول، سفارت ایران در ایروان در اطلاعیه ای از شرط واکسیناسیون کامل یا ارائه پاسخ منفی تست کرونا به عنوان مقررات ابلاغی تازه برای ورود به ارمنستان اطلاع داد.

تور ارمنستان ارزان: جدیدترین شرایط ورود مسافران به ارمنستان اعلام شد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

سفارت ایران در ایروان با انتشار اطلاعیه ای تازه ترین مقررات وزارت بهداشت ارمنستان برای ورود اتباع خارجی به این کشور را ابلاغ کرد. این مقررات که ورود از مرزهای زمینی، هوایی و تور ارمنستان را شامل می گردد، به توضیح زیر است:

1. هنگام ورود به کشور ارمنستان، مسافر باید یکی از دو مدرک تیجه تست منفی تشخیص بیماری کرونا که بیشتر از 72 ساعت از آن نگذشته باشد یا گواهی واکسیناسیون کامل در برابر بیماری کووید 19 را به همراه داشته باشد. در صورتی که واکسن مورد استفاده، یک دوزی باشد، گواهی واکسیناسیون باید به گذشت حداقل 28 روز از زمان واکسیناسیون و در صورتی که واکسن در چندین دوز تزریق می گردد، به گذشت حداقل 14 روز از تاریخ دریافت آخرین دوز آن احتیاج است.

2. بچه ها تا سن یک سال (11 ماه و 29 روز) از ارائه پاسخ تست منفی یا گواهی واکسن معاف هستند.

3. در صورت عدم ارائه دو گواهی مذکور، مسافر در مراکز مستقر در پایانه های مرزی یا فرودگاه، مورد آزمایش کرونا قرار خواهد گرفت و تا حصول نتیجه منفی آزمایش، به قرنطینه اجباری خواهد رفت. نتیجه آزمایش در سامانه Armed ثبت می گردد و طی مدت 48 ساعت در اختیار فرد قرار می گیرد. در صورت منفی بودن جواب آزمایش، مسافر اجازه خروج قرنطینه را خواهد داشت.

4. گواهی پاسخ منفی آزمایش کرونا باید به زبان ارمنی، روسی یا انگلیسی باشد و مشخصات مرکز انجام تست و فرم مشخصات رئیس آن مرکز، نام و نام خانوادگی فرد، شماره کارت شناسایی، تاریخ تولد (روز و ماه و سال)، نتیجه آزمایش و تاریخ نمونه گیری را شامل گردد. بعلاوه این گواهی باید به وسیله ریاست مرکز انجام آزمایش، امضا و به مهر آن مرکز مهمور شده باشد.

4. گواهی واکسن به زبان ارمنی، انگلیسی یا روسی باشد و فرم حاوی نام رئیس مرکز انجام واکسیناسیون، نام و نام خانوادگی فرد واکسینه شده، شماره کارت شناسایی فرد، تاریخ تولد، عنوان واکسن، شماره سریال و تاریخ دریافت هر دوز را شامل گردد. بعلاوه این گواهی باید به وسیله ریاست مرکز انجام آزمایش امضا و به مهر مرکز مذکور مهمور گردد و می تواند حاوی کد (QR) باشد که به وسیله آن می توان به جزئیات گواهی واکسیناسیون دسترسی پیدا کرد.

5. گواهی که مسافر ارائه می نماید باید بر اساس اصل عمل متقابل، به وسیله نهاد ذیصلاح در جمهوری ارمنستان قابل پذیرش باشد. فرد بعلاوه می تواند گواهی واکسن را به وسیله نرم افزار گوشی تلفن همراه ارائه دهد یا نسخه کاغذی آن را ارائه کند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2040

به "تور ارمنستان ارزان: جدیدترین شرایط ورود مسافران به ارمنستان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: جدیدترین شرایط ورود مسافران به ارمنستان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید