دیدن کنید: یک روز در فرودگاه گتویک لندن

به گزارش مجله خبری تیرول، فرودگاه گتویک (Gatwick) لندن یکی از شلوغ ترین فرودگاه های کشور انگلیس و حتی دنیا محسوب می گردد. با ویدیوی تایم لپسی از این فرودگاه، همراه خبرنگاران باشید.

دیدن کنید: یک روز در فرودگاه گتویک لندن

به طور قطع، باندهای فرودگاه ها یکی از مکان های پر رفت و آمد در دنیا محسوب می شوند. فرودگاه گتویک لندن نیز تاییدکننده این موضوع است؛ چراکه این فرودگاه، یکی از شلوغ ترین معابر هواپیماها است. ماه گذشته، نزدیک به 400 میلیون مسافر به وسیله هواپیماهای این فرودگاه جا به جا شده اند. این تعداد، رشد 7 درصدی را نسبت به سال گذشته، بر جای گذاشته است. بعلاوه در این ماه، به طور میانگین، در هر شبانه روز 55 هواپیما از این فرودگاه پرواز نموده اند.

این فرودگاه که در جنوب شرقی لندن واقع شده است، اواخر دهه 1920 ساخته شد و تا سال 1933 فقط کاربری تجاری داشت. فرودگاه گتویک با داشتن 2 ترمینال مجزا، بزرگ ترین فرودگاه تک باندی دنیا پس از فرودگاه بمبئی محسوب می گردد.

طول باند اصلی این فرودگاه 3300 متر و طول باند فرعی آن 2500 متر است. این در حالی است که از باند فرعی این فرودگاه تنها در مواقعی که باند اصلی تعطیل و غیرفعال است، استفاده می گردد.

جالب است بدانید، طی سال گذشته، به ترتیب شهرهای بارسلون، دوبلین و مالاگا بیشترین پروازها را از و به این فرودگاه داشته اند. در سرانجام توجه شما را به ویدیوی تایم لپسی زیبا از فرودگاه گتویک، در طول یک شبانه روز جلب می کنم.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2012

به "دیدن کنید: یک روز در فرودگاه گتویک لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدن کنید: یک روز در فرودگاه گتویک لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید