ترول های اسکاندیناوی در شیکاگو

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، یک هنرمند دانمارکی ترول ها این افسانه اسکاندیناوی را به شیکاگو اورده و در جنگ ها و مناظر طبیعی آنها را کار گذاشته است تا مخاطبش را برای حفظ طبیعت به فکر وا دارد.

ترول های اسکاندیناوی در شیکاگو

هنرمندی خوش‌ذوق غول‌هایی عظیم‌الجثه طراحی کرده و در طبیعت قرار داده است تا مسئولیت گردشگران در قبال محیط زیست را به آن‌ها یادآوری کند.

بسیاری گردشگران شیفته محیط زیست هستند، اما مسئولیت‌های فردی خود برای حفظ آن را فراموش می‌کنند. غول‌های چوبی واقع در شیکاگو یادآور این مسئولیت هستند.

اگر به غرب سفر کنید و در امتداد بزرگراه میان ایالتی 88 به میان بخش‌های شمالی ایالت ایلینوی (Illinois) در آمریکا بروید، شاید با دیدن 6 غول چوبی بسیار بزرگ که بین 5 تا 10 متر درازا دارند و در زمین‌های مورتون اربورتوم (The Morton Arboretum) واقع در لایل (Lisle) شیکاگو جا خوش کرده‌اند، از جا بپرید.

این مخلوقات چوبی هیجان‌انگیز موزه جدید ترول هانت (Troll Hunt)، طراحی شده‌اند تا مخاطبان را تشویق به بازدید از موزه‌ و مرکز تحقیقات درختی که در فضای آزاد قرار گرفته است، کنند تا به این ترتیب گردشگران مسئولیت‌های فردی خود در برابر محیط زیست را درک نمایند. این غول‌ها از صدها تکه چوب بازیافتی که شامل تخته‌های ویران‌شده، درخت‌ها و شاخه‌های بر زمین افتاده و باقی‌مانده‌های جعبه‌های بسته‌بندی و تخته‌های پهن است، می‌شوند.

این مجسمه‌های چوبی که به دست طراح دانمارکی، توماس دامبو ساخته شده‌اند تا هم ظاهری خبیثانه داشته باشند و هم مخاطبان را به فکر وادارند، به‌عنوان نگهبانان جنگل‌ اطراف و عناصری از موزه که در تعامل با افرادی هستند که با آن‌ها برخورد می‌کنند، به خدمت گرفته شده‌اند. بازدیدکنندگان به هم‌نشینی با این غول‌ها و جمع‌آوری نشانه برای یافتن مخفیگاه‌شان که در واقع لانه آن‌ها هنگام خواب است، تشویق می‌شوند.

الکسای آب‌زیرکاه که در واقع یک صندوق چوبی ساده بود که به کمک کنده‌ای از هم باز شد، نزدیک یک تله زانو زده و منتظر است یک انسان را برای انجام مطالعه و تحقیقات به دام بیاندازد. امای خزدار کنار درختی نشسته و دامی آویزان کرده است که گردشگران می‌توانند به داخل آن روند تا به دام بیفتند. آرتور کوچولو که حدود 20 متر بلندی دارد، به پشت خود تکیه زده و اگر گیرتان بیندازد، احتمالا شما را می‌خورد.

جوی نگهبان که دستش را به ابروی خود زده، در حالی که ایستاده،‌ به بزرگراه خیره شده و باردور سنگی در حال خرد کردن یک ماشین با تکه‌ای سنگ است و لاف‌زن نیلز هم از میان درختان نمایان شده است.

سو وگنر نایب رئیس تحصیلات و اطلاعات در مورتون اربورتوم می‌گوید: قدم زدن در میان بیشه‌زار و روبه‌رو شدن با غولی عظیم در میان درختان، تجربه‌ای تکرارنشدنی است. بازدیدکنندگان ما شیفته این موزه منحصر به فرد شده‌اند. پیام این موزه چیزی نیست جز این‌که محیط طبیعی اطراف ما ارزشمند و نیازمند توجه و حمایت دائمی ما است.

این مخلوقات جزوی از یک مجموعه بین‌المللی هستند که با ساخت 6 موجود غول‌پیکر فراموش‌شده، که در واقع ماموت‌هایی چوبی هستند که در شهر زادگاه هنرمند سازنده آن‌ها یعنی کپنهاگ مخفی شده‌اند، شروع به کار کرد. انتظار می‌رود این مجسمه‌ها حداقل تا پایان سال 2018 در اربورتوم باقی بمانند.

برای اطلاعات بیشتر درباره ترول هانت در مورتون اربورتوم به وب‌سایت آن سر بزنید.

انتشار: 8 مرداد 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2

به "ترول های اسکاندیناوی در شیکاگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترول های اسکاندیناوی در شیکاگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید