تذکر به مسافران بدون ماسک در مترو توسط پلیس

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با تأکید بر استفاده مسافران از ماسک در مترو، گفت: اگر مسافری بدون ماسک وارد شبکه مترو شود توسط پلیس مترو و پرسنل مستقر در ایستگاه ها به آن تذکر داد می شود.

تذکر به مسافران بدون ماسک در مترو توسط پلیس

به گزارش خبرنگاران از تسنیم، اواخر فروردین ماه اما و اگرها درباره استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس اخبار زیادی را در رسانه ها به خود اختصاص داد؛ برخی مسئولان تحقق این امر را ضروری تلقی می کردند و برخی دیگر در انتظار تعیین تکلیف موضوعی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا بودند. در نهایت با توجه به اهمیت استفاده از ماسک در جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان، استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی اجباری و مقرر شد از 13 اردیبهشت همه مسافران ملزم به استفاده از ماسک شوند.

برای تأمین ماسک مورد نیاز نیز ابتدا 25 و در روزهای بعد 127 ایستگاه مترو و پایانه های اتوبرسرانی برای فروش ماسک در نظر گرفته شد اما به تدریج برخی از مسافران در استفاده از ماسک سهل انگاری کردند و شواهد گویای این بود که بسیاری از آنها در طول سفر فاقد ماسک هستند.

زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در این باره گفت: همچنان دستورالعمل استفاده از ماسک در مترو اجباری است اما متأسفانه برخی از مسافران هنگام خروج از گیت، ماسک خود را برمی دارند.

بر این اساس، شهرداری تهران اعلام کرد نظارت سختگیرانه ای در این زمینه خواهد داشت و استفاده از ماسک بین مسافران را کنترل خواهد کرد. شرکت بهره برداری مترو تهران نیز با صدور اطلاعیه ای بر این موضوع تأکید کرد و فرنوش نوبخیت مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در این باره گفت: مشارکت مردمی در اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا را عامل موثر در مدیریت و پیشگیری از انتشار بیماری کرونا اعلام کرد و گفت: با توجه به آغاز به کار مجدد ادارات و استفاده بیشتر شهروندان ازمترو برای سفرهای درون شهری زدن ماسک در شبکه مترو الزامی است.

وی به اهمیت همراهی شهروندان و مسافران برای اجرا شدن مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا اشاره کرد و افزود: هنوز هم تعدادی از مسافران هستند که بدون استفاده از ماسک از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند درهمین راستا از تمام مسافران می خواهیم برای اجرایی شدن 100 درصدی دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا با ما همکاری کرده و بدون ماسک وارد مترو نشوند.

وی گفت: استفاده از ماسک هنگام سوار شدن به مترو بسیار مهم است و اگر مسافری بدون ماسک وارد شبکه مترو شود توسط پلیس مترو و پرسنل مستقر در ایستگاه ها به آن تذکر داده می شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همچنین بر اهمیت اصول فاصله گذاری اجتماعی و تاثیر آن در میزان آمار و شیوع بیماری کرونا تاکید کرد و از شهروندان و مسافران خواست تا با مدیریت در زمانبندی سفر از ترددهای غیر ضروری در ساعات شلوغ خوداری کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1133

به "تذکر به مسافران بدون ماسک در مترو توسط پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر به مسافران بدون ماسک در مترو توسط پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید