اینترنت 95 درصد دانشگاه ها برای آموزش الکترونیکی رایگان شد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اینترنت 95 درصد دانشگاه هایی که دوره های آموزش الکترونیکی برگزار می کنند، رایگان شده است.

اینترنت 95 درصد دانشگاه ها برای آموزش الکترونیکی رایگان شد

به گزارش گروه دانشگاه مجله سرگرمی و تفریحی، علی اکبر صفوی رئیس کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره آخرین شرایط رایگان شدن اینترنت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، گفت: در مورد اینترنت رایگان پیگیری های مختلف انجام شد و لیست آی. پی دانشگاه ها در چند مرحله توسط وزارت ارتباطات به اپراتور ها ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: آخرین فهرست ابلاغی را وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روز دهم اردیبهشت ماه به اپراتور ها ابلاغ کرد که در این فهرست بیش از 95 درصد متقاضیانی که اطلاعات خودشان را ارسال کرده بودند، پوشش داده شدند؛ امیدواریم در روز های آینده تمام اپراتور ها آی. پی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را که در این لیست هستند، رایگان کنند.

رییس کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم شرح داد: بر اساس آخرین آمار، حدود 50 آی. پی (33 درصد کل آی. پی ها) تا قبل از 13 اردیبهشت و در 13 اردیبهشت حدود 990 آی. پی (67 درصد باقیمانده) به اپراتور ها ابلاغ شد.

صفوی یادآور شد: از این تعداد، حدود 80 درصد آی. پی ها مربوط به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی وزارت علوم و مابقی مربوط به مراکز آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش است.

وی اضافه کرد: همه مراکز آموزش عالی شامل این لیست می شوند، اما فقط آی. پی هایی فعال می شود که مربوط به کلاس ها و محتوا های آنلاین است؛ وب سایت موسسه و دانشگاه ملاک رایگان شدن نیست.

رئیس کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم درباره آن دسته از مراکز آموزش عالی که هنوز به اینترنت رایگان دسترسی ندارند، شرح داد: آن پنج درصدی که می گویم هنوز در لیست قرار نگرفته است یا تا الان اصلاً اطلاعاتی برای ما ارسال نکرده یا هنوز تصویر آن را برای ما ارسال نکرده اند.

وی در انتها گفت: اگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در استان ها هنوز ابهامی در مورد رایگان شدن اینترنت دارند از روسای سازمان های فناوری اطلاعات استان که کنندگان وزارت ارتباطات هستند، پیگیری کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1054

به "اینترنت 95 درصد دانشگاه ها برای آموزش الکترونیکی رایگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت 95 درصد دانشگاه ها برای آموزش الکترونیکی رایگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید