الحوثی: ائتلاف متجاوز مسؤول شیوع کرونا در حضرموت یمن است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، ائتلاف متجاوز به این کشور را مسؤول شیوع کرونا در یمن دانست و گفت که دولت نجات ملی آماده همکاری برای مقابله با این ویروس است.

الحوثی: ائتلاف متجاوز مسؤول شیوع کرونا در حضرموت یمن است

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، محمد علی الحوثی، کشورهای آمریکا، عربستان سعودی و امارات عربی متحده و متحدان داخلی و خارجی آن ها را عامل شیوع کرونا در یمن و مسئول حوادث کنونی در این کشور دانست.

او امروز شنبه در حساب توییتری خود نوشت که حرف و حدیث ها در باره ثبت مورد ابتلا به کرونا در منطقه الشحر استان حضرموت (شرق یمن) نشان می دهد که این استان و اهالی آن همانند همه شهروندان یمن، در معرض حملات هستند.

او گفت: ما کشورهای متجاوز آمریکا، سعودی و امارات و متحدان آن ها را مسئول این حادثه می دانیم و آماده ایم با برادران خود تا جایی که می توان، همکاری کنیم.

پنجشنبه هفته گذشته اولین مورد ابتلای قطعی به بیماری کووید19 در استان حضرموت یمن ثبت شد و یک روز بعد از این حادثه، کمیته ملی مقابله با کرونا (وابسته به دولت مستعفی) از قرنطینه کردن 120 فرد مشکوک به کرونا اطلاع داد.

استان عظیم حضرموت که از جنوب یمن تا شمال شرق این کشور کشیده شده است، در دست نیروهای منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و ائتلاف سعودی و اماراتی است.

از زمان شیوع کرونا در کشورهای دنیا و با هشدار سازمان ملل مبنی بر تلفات میلیونی کرونا در کشورهای فقیری چون یمن، مقامات این کشور در دولت نجات ملی (مستقر در صنعاء)، ائتلاف سعودی و اماراتی را مقصر وضع کنونی یمن دانست و گفتند که این ائتلاف شاید برای به زانو درآوردن این دولت، به کرونا متوسل گردد.

یمن از ابتدای سال 96 درگیر یک جنگ نابرابر است و عربستان سعودی و امارات این کشور را طی پنج سال گذشته، محاصره دریایی، زمینی، و هوایی نموده اند. سازمان ملل هشدار داده ورود کرونا می تواند به مراتب تلفاتی چند برابر تلفات لشکرکشی ریاض و ابوظبی به یمن داشته باشد. مطابق آمار رسانه های غربی، بیش از هفتصد هزار نفر در یمن از ابتدای جنگ کشته شده اند که عمده آن ها زن و کودک بوده اند.

محاصره پنج ساله یمن منجر به قحطی، سوء تغذیه و شیوع بیمار ی های واگیر در این کشور شده و بنا بر آمار سازمان های بین الملل، 80 درصد مردم یمن به یاری فوری احتیاج دارند و در بعضی مناطق مردم برای سیرکردن خود به خوردن علف ها روی آورده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 14 خرداد 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 986

به "الحوثی: ائتلاف متجاوز مسؤول شیوع کرونا در حضرموت یمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحوثی: ائتلاف متجاوز مسؤول شیوع کرونا در حضرموت یمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید