افزایش 30 درصدی پهنای باند شبکه های 4G همراه اول و ایرانسل

به گزارش مجله خبری تیرول، ظرفیت پهنای باند شبکه های 4G کشور 30 درصد افزایش یافت.

افزایش 30 درصدی پهنای باند شبکه های 4G همراه اول و ایرانسل

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از صدور پروانه فرکانسی باند 2300 مگاهرتز برای دو اپراتور همراه اول و ایرانسل خبر داد.

حسین فلاح جوشقانی در توییتی نوشت: امروز پروانه فرکانسی باند 2300 مگاهرتز برای اپراتورهای همراه اول و ایرانسل صادر شد. با نصب تجهیزات، ظرفیت شبکه پهن باند نسل 4 موبایل کشور 30 درصد افزایش خواهد یافت.

طبق مصوبه 316 که اسفند سال 99 از طریق کمیسیون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تصویب رسید، قرار بود بخشی از باند فرکانسی 2300 مگاهرتز برای استفاده بیشتر اپراتورهای موبایل به مزایده گذاشته شود.

طی سال های گذشته و به ویژه پس از شروع پاندمی ویروس کرونا، فشار زیادی به شبکه های موبایل وارد آمده و اپراتورهایی مانند همراه اول و ایرانسل بالاترین ترافیک و ظرفیت بیش از حد را شاهد بودند. واگذاری بخشی از باند رادیویی 2300 به این دو اپراتور با هدف کاهش فشار بار ترافیکی اینترنت همراه اجرا شده است.

امید به افزایش کیفیت و سرعت دیتای موبایل

با واگذاری بخشی از باند رادیویی 2300 مگاهرتز به همراه اول و ایرانسل، عملا می توان گفت پهنای باند شبکه های نسل چهارم موبایل ایران در حدود 30 درصد افزایش یافته است.

امید می رود که با این واگذاری پهنا ی باند و افزایش ظرفیت شبکه 4G LTE، شاهد کیفیت و سرعت دیتای موبایل بیشتری در کشور باشیم؛ آن هم در شرایطی که بیش از 85 درصد کاربران اینترنت در ایران وابسته به شبکه های موبایل هستند و نیاز به کیفیت، آنتن دهی، پایداری و سرعت بالاتر هستند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در توییت خود نامی از سایر اپراتورهای موبایل از جمله شاتل موبایل و رایتل نبرده و ظاهرا فعلا فقط استفاده از باند 2300 مگاهرتز برای همراه اول و ایرانسل صادر شده است.

باند فرکانسی 2300 مگاهرتز فقط برای استفاده در شبکه های FDD است و امکان بهره برداری از آن برای شبکه های نسل پنجم موبایل یا 5G نیست.

منبع: شبکه چی
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1793

به "افزایش 30 درصدی پهنای باند شبکه های 4G همراه اول و ایرانسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 30 درصدی پهنای باند شبکه های 4G همراه اول و ایرانسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید