اسکاتلندیارد مقابل جنبش بقا در لندن، دست به باتوم برد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، ایرنا نوشت: پلیس لندن با استفاده از زور فعالان محیط زیست را که از دیروز بخش هایی از مرکز پایتخت انگلیس را در اعتراض به بحران وضعیت آب وهوا مسدود نموده و وسط خیابان خیمه زده اند، بیرون کشید و چادر آن ها را با چاقو پاره کرد.

اسکاتلندیارد مقابل جنبش بقا در لندن، دست به باتوم برد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس ارزان همراه باشید.

پلیس طبق ماده 14 قانون تظاهرات صبح امروز (سه شنبه) به معترضان بیان کرد که در میدان مشهور ترافلگار تجمع و در غیر این صورت بازداشت می شوند. منابع محلی گزارش دادند هم زمان با تاریک شدن هوا پلیس برای اعمال قانون وارد عملیات شد و معترضان را از چادرهایی که قصد داشتند شب را تا صبح سر نمایند به زور بیرون کشید.

اسکای نیوز اقدام پلیس را تنش زا توصیف کرد و گفت: آنها مصمم هستند کنترل خیابان اصلی لندن را به دست بگیرند.

در همین حال اسکاتلند یارد با صدور بیانیه ای بیان کرد: پلیس معتقد است که این اقدام برای اینکه تظاهرنمایندگان اخلال جدی در نظم عمومی ایجاد ننمایند لازم است. بنابراین هرکس از قانون اطاعت نکند مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و دستگیر می گردد.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده پلیس تاکنون 531 فعال محیط زیست را دستگیر نموده است.

اعضای گروه قیام علیه انقراض از روز گذشته مناطق اطراف مجلس و دفتر نخست وزیری انگلیس را گرفته و قصد دارند تا در روزهای آینده مسیرهای منتهی به تمام وزارتخانه ها و مناطق پرتردد شهر را مسدود نمایند.

این گروه سه درخواست اصلی دارد: از دولت می خواهد که درباره تغییرات آب و هوایی حقیقت را بگوید، سطح آلایندگی های ناشی از گاز سمی دی اکسید کربن را تا سال 2025 میلادی به صفر برساند و یک گروه از شهروندان نیز بر این فرآیند نظارت کند. معترضان به تعبیری می گویند که تا دو هفته و به تعبیر دیگری تا رسیدن به درخواست های خود دست از تظاهرات بر نخواهند داشت.

نخست وزیر انگلیس فعالان محیط زیست را افرادی ترش رو و بداخلاق خواند که در خیمه های بدبو زندگی می نمایند.

به گزارش نشریه دیلی تلگراف،بوریس جانسون که شب گذشته(دوشنبه) برای شرکت در مراسم رونمایی از کتابی در لندن حاضر شده بود به شرکت نمایندگان گفت: ماموران امنیتی مایل نبودند در مراسم شرکت کنم چون می گفتند خیابان پر از افراد بدخلاق و معترضانی است که خیابان را کثیف نموده اند.

وی از آنهایی که به تعبیر او در خیمه های آکنده از بوی مواد مخدر زندگی می نمایند خواست تا از مسدود کردن خیابان های شهر دست بردارند.

23231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 447

به "اسکاتلندیارد مقابل جنبش بقا در لندن، دست به باتوم برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکاتلندیارد مقابل جنبش بقا در لندن، دست به باتوم برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید