اردوغان به جنگ شبکه های اجتماعی رفت!

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، ایسنا نوشت: فعالان و مخالفان در ترکیه مدت ها برای دور زدن سانسور رسمی از رسانه های اجتماعی بهره می برده اند و حالا دولت با ارائه یک کتابچه راهنمای جدید برای ایجاد کنترل دیجیتال در کشور می خواهد به استفاده از این رسانه ها خاتمه دهد.

اردوغان به جنگ شبکه های اجتماعی رفت!

شبکه خبری دویچه وله در گزارشی می آورد: در مه امسال میلادی دفتر ریاست جمهوری ترکیه کتابچه 161 صفحه ای راهنما برای استفاده رسانه های اجتماعی را چاپ کرد که شامل استفاده صحیح، درست و امن از پلتفورم های رسانه های اجتماعی چون اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک می گردد. فخرالدین آلتون، رئیس ارتباطات و رسانه ریاست جمهوری و مولف این کتابچه می گوید: مردم در ترکیه به شدت در دنیای دیجیتالی پیشرفته غرق شده اند.

وی می افزاید، چنین مشکلاتی باعث شد تا به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه توصیه کند تا کنترل متمرکز دامنه دیجیتال را شروع کند چون بر این باور است که ابزارهای جدید برای اطمینان از این مساله احتیاج است که جنبه های مثبت پیشرفت های فناوری را از جنبه های منفی آن جدا کند.

مخالفان و اعضای رسانه ها این کتابچه را ابزاری برای سانسور می دانند و نگران هستند که دولت همانطور که بر رسانه های سنتی کنترل دارد، با به دست دریافت کنترل رسانه های اجتماعی هم به دنبال گسترش نفوذش بر آنها باشد. منتقدان برای توجیه نگرانی های خود به چنین پیغام هایی اشاره می نمایند: ما کشوری هستیم که با اطلاعات دستکاری شده از سوی عاملان افکار عمومی مقابله می کنیم.

بر اساس این کتابچه، پست ها از سوی دفاتر دولتی و وزارتخانه ها در رسانه های اجتماعی اولویت دارند؛ در دوران بحران، اظهارات و بیانیه های رسمی دولت بایستی بیشتر در معرض عموم قرار گیرند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1124

به "اردوغان به جنگ شبکه های اجتماعی رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان به جنگ شبکه های اجتماعی رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید