اختصاص منابع مالی به پایگاه هگمتانه در سال 99

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس سازمان برنامه وبودجه همدان گفت: فعالیت ها و کاوش های انجام شده در پایگاه هگمتانه کار بسیار با اهمیتی در توسعه و گسترش اکتشافات است که نیاز به حمایت و پشتیبانی مستمر دارد، در سال جاری منابع مالی خوبی را به این پروژه اختصاص خواهیم داد.

اختصاص منابع مالی به پایگاه هگمتانه در سال 99

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان، سید اسکندر صیدایی پنجشنبه 8 خرداد 99 در بازدید از پایگاه هگمتانه و سایت موزه منطقه غرب کشور در استان بیان نمود: هگمتانه پیشینه ای از تاریخ و تمدن کشور ایران اسلامی است، شناساندن و معرفی این پایگاه به مردم می تواند آنان را با پیشینه تاریخی تمدنی هگمتانه آشنا کند.

او افزود: تجلی هنر معماری و خلاقیت را می توان در آثار کالبدی و شهری باقی مانده در این اثر تاریخی دید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همدان شرح داد: هگمتانه تجلی مهمی از دانایی، تکنیک ها و هنر معماری و مباحث مهمی همچون باستان شناسی را در خود نهفته دارد و کاوش های فصل بیست و دوم هگمتانه که اخیراً در این پایگاه اجرا شده است، می تواند یک دستاورد ماندگار برای استان و کشور باشد. آثار شناسایی و کشف شده، رازهای بسکمک را برای آیندگان بازگو خواهد کرد و با ثبت جهانی هگمتانه، آثار ارزشمند تاریخی در دید جهانیان قرار می گیرد.

او افزود: این بازدید کمک کرد تا با فعالیت ها بیشتر آشنا شده و با طرح آن در کمیته های برنامه ریزی و شورای برنامه ریزی استان، بتوانیم حمایت های لازم را از این حوزه داشته باشیم، حتماً این حمایت ها تداوم خواهد یافت تا شاهد گسترش کمی و کیفی مناسب و بیشتری در این مجموعه برای خدمات بیشتر به بازدیدکنندگان و گردشگران داخلی و خارجی باشیم.

علی مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان نیز ضمن قدردانی از حمایت های مالی اجرا شده در راستای رونق گردشگری استان گفت: خوشبختانه ثبت جهانی هگمتانه یکی از اولویت های معاونت میراث فرهنگی کشور و مهم ترین پیشنهاد استان برای ثبت جهانی است.

او در بازدید از سایت موزه غرب کشور بیان نمود: موزه منطقه ای غرب یکی از مهم ترین موزه های منطقه ای کشور است که با استانداردهای بین المللی در حال اجرا است. در سال های اخیر از پیشرفت خوبی برخوردار بوده و در لیست پروژه های قابل افتتاح سال 1399 قرار گرفته است.

مالمیر افزود: استقرار این موزه در همدان نشان از ظرفیت های تاریخی ارزشمند تاریخی استان دارد چرا که با داشتن بیش از 23 هزار شیء موزه ای نیازمند داشتن چنین موزه ای است.

او با تأکید بر اهمیت موزه ها در آشنایی افراد با تاریخ و میراث به جای مانده از گذشتگان، گفت: محوطه تاریخی هگمتانه و موزه منطقه ای قطب فرهنگی را در این منطقه شکل داده است که می تواند در توسعه گردشگری استان بسیار تأثیرگذار باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان در ارتباط با فصل 22 کاوش هگمتانه یادآور شد: پرسش های گوناگونی در رابطه با هگمتانه وجود دارد که پاسخ به آن ها نیازمند تداوم کاوش ها در این محوطه تاریخی است، استمرار عملیات کاوش نیز منوط به حمایت از این اداره کل در تأمین اعتبار است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1085

به "اختصاص منابع مالی به پایگاه هگمتانه در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص منابع مالی به پایگاه هگمتانه در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید