چگونه از اسکرین تایم اندروید استفاده کنیم؟

به گزارش مجله خبری تیرول، این روز ها همه ما یک گوشی هوشمند متصل به اینترنت همراه خود داریم که ما را با سیل اخبار و اطلاعات محاصره می نماید، اما این موضوع همواره چیز خوبی نیست. استفاده زیاد علاوه بر اینکه زمان زیادی از روز شما را تلف می نماید، می تواند مسائل روحی زیادی نیز به همراه داشته باشد. ممکن است نگران این باشید که چقدر زمان صرف تلفن خود می کنید. خوشبختانه، دستگاه های اندرویدی دارای ابزار مفیدی هستند که به شما امکان می دهد اسکرین تایم اندروید خود را کنترل کنید.

چگونه از اسکرین تایم اندروید استفاده کنیم؟

دستگاه های اندرویدی، از جمله گوشی های گلکسی سامسونگ، مجموع های از ابزار ها به نام Digital Wellbeing یا سلامت دیجیتال دارند. این قسمت برای تماشا جزئیات دقیق نحوه استفاده از تلفن است. می توانید ببینید از کدام برنامه ها بیشتر استفاده می کنید و چه مدت به صفحه خیره شد ه اید، در اینجا نحوه انجام این کار را شرح می دهیم

نحوه آنالیز اسکرین تایم اندروید سامسونگ گلکسی

در گوشی سامسونگ گلکسی، ابتدا یک بار انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید تا تنظیمات سریع ظاهر گردد. روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

به پایین بروید و Digital Wellbeing and Parental Controls را انتخاب کنید.

در صورت درخواست به بخش Digital Wellbeing بروید، سپس روی نماد نمودار در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.

نمودار میله ای می بینید که زمان صفحه نمایش شما را برای هر روز هفته نشان می دهد. بعلاوه می توانید در زیر نمودار ببینید از کدام برنامه ها بیشتر استفاده نموده اید.

نحوه آنالیز اسکرین تایم اندروید در گوشی گوگل پیکسل

اگر از تلفن گوگل پیکسل استفاده می کنید، ابتدا دوبار انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید تا منوی کامل تنظیمات سریع ظاهر گردد، سپس روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

به پایین بروید و Digital Wellbeing and Parental Controls را انتخاب کنید.

نمودار دایره ای در بالا زمان صفحه نمایش شما را برای روز جاری نشان می دهد. استفاده از برنامه با رنگ های اطراف دایره نشان داده شده است. برای مشاهده اطلاعات بیشتر، روی مرکز دایره ضربه بزنید.

نمودار میله ای زمان صفحه نمایش شما را در هفته نشان می دهد. شما به راحتی می توانید اندازه مصرف خود را در مقایسه با روز های دیگر مقایسه کنید. برنامه های پر استفاده شما در زیر نمودار لیست شده اند.

اسکرین تایم اندروید یکی از مواردی است که می تواند برای مردم شگفت انگیز باشد. شاید فکر نکنید که زیاد از گوشی خود استفاده می کنید، اما زمان صفحه نمایش می تواند داستان متفاوتی را بیان کند.

اگر متوجه شدید که برنامه های خاصی تمام وقت شما را می خورند، محدودیت های استفاده نیز می تواند یاری کند. به این ترتیب می توانید برنامه های وقتگیر را شناسایی و برای مدیریت آن ها چاره اندیشی کنید.

بیشتر بخوانید:

منبع: شبکه چی
انتشار: 28 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1403 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2367

به "چگونه از اسکرین تایم اندروید استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از اسکرین تایم اندروید استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید