فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو؛ بزرگترین فرودگاه کانادا

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو، دومین فرودگاه پر رفت و آمد در آمریکای شمالی و بزرگ ترین فرودگاه در کانادا به شمار میرود. برای اطلاعات بیشتر درمورد ترمینال های این فرودگاه و نحوه دسترسی به مرکز شهر با ما همراه باشید.

فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو؛ بزرگترین فرودگاه کانادا

فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو (Toronto Pearson International Airport)، بزرگ ترین و شلوغ ترین فرودگاه در کشور کانادا به شمار می رود و به شهر تورنتو و انتاریو خدمت رسانی می نماید. این فرودگاه تقریباً در 23 کیلومتری شمال غربی شهر تورنتو واقع شده و از لحاظ جابه جایی مسافران بین المللی، عنوان دومین فرودگاه پررفت و آمد در آمریکای شمالی را نیز به خود اختصاص داده است. این فرودگاه با نام فرودگاه بین المللی لستر بی. پیرسون هم شناخته می گردد که آن را به افتخار برنده جایزه ی صلح نوبل و چهاردهمین نخست وزیر کانادا، یعنی لستر بولز پیرسون (Lester Bowles Pearson) نام گذاری نموده اند. بعلاوه خطوط هوایی ایر کانادا، وست جت (WestJet) و ایرلاین باری فدکس اکسپرس (FedEx Express) بیشتر در این فرودگاه فعالیت دارند.

تاریخچه

دولت کانادا موافقت خود را در سال 1937 برای تأسیس ساختمان 2 فرودگاه در شهر تورنتو اظهار داشت. یکی از آن ها فرودگاه شهری بیلی بیشاپ تورنتو (Billy Bishop Toronto City Airport) بود و دومین فرودگاه در نزدیکی شهر مالتون (Malton) بنا شد و به همین علت، ابتدا آن را با نام فرودگاه مالتون می شناختند که شهر تورنتو آن را در سال 1958 به ترابری کانادا فروخت و بعد، نام فرودگاه را به افتخار لستر بی. پیرسون تغییر دادند. این فرودگاه، 5 باند دارد که امکانات لازم برای پرواز ایرباس A380 را دارا می باشند. بعلاوه علاوه بر پروازهای بین المللی، پروازهای داخلی به سمت تمام استان های کانادا نیز در فرودگاه پیرسون انجام می گیرد.

ترمینال ها

فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو به طور کلی 3 ترمینال دارد؛ اما از ترمینال اینفیلد (Infield Terminal) آن درحال حاضر استفاده نمی گردد. ترمینال 1، بزرگ ترین ترمینال این فرودگاه به شمار میرود و ایر کانادا و ایرلاین امارات در این بخش فعالیت می نمایند. این ترمینال، سریع ترین سیستم پیاده بر در دنیا را دارا می باشد و به پارکینگ 8 طبقه فرودگاه پیرسون نیز متصل است. ترمینال 3، به هتل شرایتون (Sheraton Hotel) و پارکینگ 5 طبقه این ناحیه راه دارد. هواپیمایی اتحاد، اسکای تیم (SkyTeam) و وان ورلد (Oneworld) بیشتر در این ترمینال متمرکز هستند. در زمان توسعه ترمینال 1، ترمینال اینفیلد را موقتاً در سال 2002 تأسیس کردند تا پروازهای آن را برعهده بگیرد و درحال حاضر فعالیتی ندارد. اما در فصل های به خصوص و در صورت احتیاج، ممکن است در آینده دوباره آن را به کار بیندازند. در سال 2015، این ترمینال را توسعه دادند و موقتاً از آن برای اسکان دادن مهاجران سوری استفاده شد. بعلاوه یک ترمینال VIP نیز در این فرودگاه قرار گرفته است که پروازهای خصوصی را مدیریت می نماید.

دسترسی به مرکز شهر

قطارهای بدون سرنشین این فرودگاه، شما را 24 ساعته به صورت رایگان بین ترمینال 1 و 3 جابه جا می نمایند. بعلاوه به وسیله ایستگاه قطار فرودگاه در ترمینال 1، می توانید خودتان را به مرکز شهر تورنتو برسانید. این قطارها هر روز و هر 15 دقیقه از ساعت 5:27 صبح تا 12:57 نیمه شب حرکت دارند و در عرض 25 دقیقه در ایستگاه مقصد توقف می نمایند. علاوه بر آن، برای رسیدن به فرودگاه پیرسون می توانید سوار تاکسی های دارای مجوز شهر تورنتو شوید؛ اما برای رفتن از این فرودگاه به سایر قسمت های شهر، قانوناً فقط تاکسی های دارای مجوز این فرودگاه اجازه دارند مسافران را سوار نمایند. اتوبوس های شرکت تعاونی گری هوند کانادا (Greyhound Canada) هم از ترمینال 1 به سمت منطقه ها جنوبی انتاریو همانند پیتربورو (Peterborough)، همیلتون (Hamilton) و شهر نیاگارا فالز (Niagara Falls) حرکت دارند. علاوه بر این شرکت، اتوبوس های درون شهری و برون شهری دیگری نیز در این فرودگاه فعال و آماده خدمت رسانی به مسافران هستند.

انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2122

به "فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو؛ بزرگترین فرودگاه کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو؛ بزرگترین فرودگاه کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو؛ بزرگترین فرودگاه کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید