سرگذشت ندیمه؛ همه گیری کرونا چگونه داستان سریال را تغییر داد؟

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، بروس میلر، سازنده سریال سرگذشت ندیمه در گفت وگوی اخیرش از تأثیر دنیاگیری کروناویروس بر آینده و فرایند داستان این مجموعه گفته است.

سرگذشت ندیمه؛ همه گیری کرونا چگونه داستان سریال را تغییر داد؟

پخش فصل چهارم سرگذشت ندیمه از ابتدای اردیبهشت ماه شروع شده و شبکه هولو در پاییز گذشته ساخت فصل پنجم آن را هم رسما تأیید کرد و حالا با توجه به صحبت های بروس میلر، تهیه نماینده اجرایی و سازنده این سریال به نظر ماجراجویی های جون و همراهانش در گیلیاد کماکان ادامه خواهد داشت.

بخشی از صحبت های میلر در مورد ادامه سریال سرگذشت ندیمه به این توضیح است: من برای داستان یک شروع، میانه و انتها دارم. طی راستا قصه گویی، راستاهای جدید و جذاب دیگری پیدا می کنم و معتقدم در حالی که به سمت قسمت های جذاب تری از داستان می روم، می بایست کارهای جالب دیگری هم انجام گردد. تا زمانی که لیزی [الیزابت ماس] مایل به حضور در نقش جون آزبورن باشد، سریال را ادامه می دهم. الیزابت ماس برای نخستین بار بر جایگاه کارگردانی این سریال نشسته و وظیفه ساخت سه قسمت از فصل چهارم را برعهده داشته است. میلر در ستایش عملکرد او به هالیوود ریپورتر گفته: تا زمانی که او بخواهد من داستان را برایش ادامه می دهم؛ زیرا او سزاوار چنین کاری ست. من برای لیزی کلمات زیبایی می نویسم تا وی آن ها را بگوید و تصویرگری کند.

بروس میلر در ادامه حرف های خود به تأثیرگذاری کروناویروس بر ادامه سریال سرگذشت ندیمه هم اشاره نموده است: مطمئنا این اتفاقات بر سریال تأثیرگذارند. من واقعا هم اکنون به جهانی گسترده تر فکر می کنم. چه داستان های جالب دیگری ممکن است برای مارتاها، همسران و حتی دختران و پسران حاضر در گیلیاد رخ دهد؟ چندی قبل مارگارت اتوود رمان دیستوپیایی وصیت ها را منتشر کرد که دنباله ای برای سرگذشت ندیمه به شمار می رود و میلر امیدوار است او و همکارانش در ادامه این کتاب را هم به تلویزیون بیاورند و آن ها به نقش جون آزبورن در سریال بعدی فکر می نمایند.

به نظر دنیاگیری کروناویروس و تجربه قرنطینه و خانه نشینی باعث شده سازنده سریال سرگذشت ندیمه بیشتر به شخصیت های داستان نزدیک گردد و علاوه بر جون و ندیمه ها، به سایر شخصت های داستان هم توجه کند؛ همان طور که در دنیاگیری کرونا تمام اقشار جامعه به خاطر این بیماری به نسبت تقریبا یکسانی در سختی و عذاب هستند. از سویی دیگر انتشار وصیت ها و تحسین این رمان از جانب ادبیات دوستان هم باعث شده میلر بیش از پیش به ادامه دادن داستان های گیلیاد در تلویزیون ترغیب گردد.

فصل چهارم 10 قسمت خواهد داشت و روی شورش ندیمه ها به رهبری جون علیه حکومت مرکزی گیلیاد تمرکز دارد. اما این نافرمانی ها عواقب بسیاری برای جون و همراهانش دارد و چالش های جدیدی را پیش روی این شخصیت قرار می دهد. کوشش برای رسیدن به عدالت و انتقام جویی تم های اصلی قسمت های آینده سرگذشت ندیمه را تشکیل می دهند و این موضوعات بر روابط جون با سایر شخصیت ها هم تأثیر می گذارند و تصمیمات او در فصل چهارم جان نزدیکانش در گیلیاد را به خطر می اندازد.

سریال سرگذشت ندیمه بر اساس رمانی دیستوپیایی با همین نام نوشته مارگارت اتوود ساخته شده است و داستان زندگی پر مصیبت زنی به نام جون آزبورن را به تصویر می کشد. پس از اینکه باروری زنان در ایالات متحده به طرز چشمگیری کاهش می یابد، یک گروه تندروی مسیحی با کودتایی نظامی کنترل بخش های گسترده ای از آمریکا را به دست می گیرد و حکومت تمامیت خواهی (توتالیتار) به نام گیلیاد را تشکیل می دهند که در آن افراد مخالف حکومت، اقلیت های جنسی و کشیشان مسیحی به اعدام محکوم می شوند و برای روابط جنسی زنان و مردان قوانین بسیار سختی مشخص می گردد. تمام این اتفاقات در حالی رخ می دهد که مردان همه مواضع قدرت را در اختیار گرفته اند و زنان از اغلب حقوق اولیه شهروندی خود محروم شده اند.

این سریال درام تا به امروز 54 بار نامزد دریافت جایزه امی شده و 15 بار این جایزه را تصاحب نموده است. داستان سریال، سبک فیلم برداری و اتمسفر منحصربه فرد اثر به همراه بازی الیزابت ماس در نقش شخصیت اصلی تحسین شده ترین بخش های سریال هستند.

منبع: Hollywood Reporter

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1691

به "سرگذشت ندیمه؛ همه گیری کرونا چگونه داستان سریال را تغییر داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرگذشت ندیمه؛ همه گیری کرونا چگونه داستان سریال را تغییر داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید