زیباترین خودرو های سال 2020

به گزارش مجله خبری تیرول، مجله پدال - شاهین احمدزاده: سبک های طراحی و استایل بسیار متفاوتی در دنیای خودرو وجود دارد؛ و این مدارس زیبایی شناسی در هر کلاس خودرویی نشان دهنده درس های متمایزی هستند. دیوانه وار بودن تعریف کننده لامبورگینی آونتادور است، اما همین خصیصه عصبانیت درباره لکسس NX هم صدق می کند؛ و شاید رولزرویس با واژه های اشرافیت و لوکس بودن شناخته شود، واژه هایی که درباره رنجروور هم صدق می کنند.

زیباترین خودرو های سال 2020

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

اما ابعاد یا استایل یک خودرو و همچنین پیروی از اصول طراحی اهمیت چندانی ندارد، زیرا همیشه نمونه های خاصی وجود دارند که ترکیب جذابی از ابعاد، پانل های بدنه و جزئیات بوده و یک خودروی بسیار ویژه را تشکیل می دهند. در ادامه 15 خودروی زیبای سال 2020 را خدمت شما را معرفی می کنیم که شاید شما با آن ها موافق نباشید که طبیعی هم هست، زیرا زیبایی امری سلیقه ای و شخصی است.

آلفارومئو جیولیا

شاید همه جلوپنجره سپر مانند و تیز آلفارومئو را دوست نداشته باشند، اما این قطعه روی جیولیا به خوبی نشسته و باقی طراحی خودرو نیز بسیار زیباست. این سدان اسپورت تناسباتی عالی داشته و کاپوت دراز و کابین آن به سمت چرخ های عقب کشیده شده اند، بدنه و جزئیات آن نیز بسیار جذاب هستند؛ و موضوع جالب اینکه تمامی مدل های جیولیا دارای همین جذابیت هستند، زیرا آلفارومئو تمایز زیادی بین مدل های پایه و پرچم دار همچون کوادروفولیو قائل نشده است. شاید به نظرتان عجیب بیاید، اما فکر می کنیم سپر های جلو و عقب ساده تر، فقدان ورودی های هوای جانبی و تریم کروم اضافی باعث بهبود جذابیت مدل های پایه جیولیا شده اند!

آئودی RS6 آوانت/RS7

جدیدترین RS های 8 سیلندر آئودی روح عضلانی خود را به خوبی به نمایش می گذارند. دو خودروی RS6 آوانت و RS7 به گونه ای ظاهر شده اند که انعطاف و اغراق در طراحی بدنه خود را نشان می دهند. هر دو خودرو از گلگیر های پهن تر و ارتفاع کمتر سود برده و بنابراین ابهت زیادی در جاده دارند. RS6 آوانت رقیب جذابی برای مرسدس-ای ام جی E63S بوده و البته RS7 هم به اندازه ظریف و شاید مخوف تر است. در واقع شاهد جایگزینی سقفی طویل با خط سقفی خمیده هستیم که کاراکتر خاص تری را ایجاد کرده است.

استون مارتین DBS سوپرلگرا

قطعاً استون مارتین جزو خودروسازانی است که می داند چگونه خودروی زیبایی را بسازد. DBS سوپرلگرا جدیدترین محصول این برند بوده و البته زبان طراحی نوین این برند را نیز نشان می دهد. اگرچه خودروی موردبحث بر پایه DB11 شکل گرفته، اما به جز سقف از بدنه ای منحصربه فرد استفاده می کند. طراحی کوسه مانند جلوپنجره که خیلی هم بزرگ نیست ظاهری ترسناک ایجاد کرده است. به این موارد باید اورهنگ جلوی کوتاه و گلگیر های پهن را هم اضافه کنیم که در کل تناسباتی عالی ایجاد می کنند. جزئیات سنتی تر DBS که به DB11 مرتبط هستند باعث طراحی جذاب تری هم شده اند.

ب ام و سری 8 گرن کوپه

آئودی تنها برند آلمانی ای نیست که خودرو های زیبایی تولید می کند. زیباترین عضو خانواده ب ام و سری 8 از نظر ما نسخه گرن کوپه است. این خودروی چهار درب از پروفایلی شناور سود برده و کاپوت طویل و شیشه جلوی خمیده آن به زیبایی به ستون C فربه می رسند. سری 8 گرن کوپه دارای عناصر طراحی مشابه سری 6 گرن کوپه بوده و البته یک پله فراتر رفته است. جلوپنجره این خودرو هم برخلاف دیگر محصولات ب ام و خیلی بزرگ نمی رسد.

بوگاتی شیرون

بوگاتی ویرون اگرچه به خاطر رکورد سرعت خود در خاطره ها مانده، اما ضرورتاً خودروی جذابی نبوده است. حتی افراد زیادی آن را خودرویی با ظاهر عجیب می دانند؛ اما جایگزین ویرون یعنی شیرون در عین اینکه خودروی فوق العاده سریعی می باشد بلکه خیلی زیباتر است. طراحی این خودرو خشن تر بوده و ورودی های هوای بزرگی در آن دیده می شوند. کل بخش عقب خودرو دارای یک طراحی مرموز و جذاب است. در پروفایل جانبی هم خط C مانندی دیده می شود که به سمت درب ها کشیده شده و بدنه را به دو بخش متمایز جدا کرده است. بوگاتی این کار می تواند از دو رنگ برای بدنه استفاده کند. در کل شیرون خودرویی با طراحی بسیار هدفمند و دراماتیک است. مخصوصاً در نسخه Pur Sport زیبایی خودرو دو چندان می شود.

فورد GT

سوپرکار فورد GT برای مدل سال 2020 خود به روز شده و یکی از آپشن های جذاب آن بدنه ای فیبر کربنی است. این امر باعث می شود قیمت خودرو فراتر از 500 هزار دلار باشد. البته گزینه دیگری هم وجود دارد و آن هم پوشش نمادین Gulf Racing Heritage می باشد که آن نیز بر زیبایی GT می افزاید.

اینفینیتی Q60

ما Q50 را هم دوست داریم، اما این خودرو با از دست دادن دو درب به چهار چرخ زیبای Q60 تبدیل می شود. چراغ های نازک تر، سپر های اسپورت تر و نمای عقب ظریف تر باعث شده اند طراحی این خودرو نسبت به برادر سدان بهبود یابد؛ اما این بخش وسط خودروست که جذابیت اصلی Q60 را به وجود می آورد. خط سقف خودرو به صورت عالی کار شده و در طراحی ستون C نیز بهترین کار اینفینیتی را شاهد هستیم. خط شانه Q60 نیز بالاتر و گیراتر از Q50 بوده و دستگیره درب را روی خود جای داده است.

لکسس LC

لکسس LC پیش از راه یافتن به خط تولید به صورت کانسپتی با طراحی وحشیانه معرفی شده بود و البته ژاپنی ها در ابتدا برنامه ای برای تولیدش نداشتند. چهار سال پس از معرفی آن خودرو، LC تقریباً بدون تغییر نسبت به مدل مفهومی وارد میدان شد. تناسبات این خودرو به عنوان یک گرند تورر کلاسیک بسیار جذاب بوده و به این موارد باید جلوپنجره بزرگ، چراغ های گیرا و گلگیر های عقب پهن و عضلانی را نیز اضافه کنیم. لکسس به تازگی نسخه کانورتیبل LC را نیز معرفی کرده که به اندازه برادر کوپه برجسته به نظر می رسد.

مزدا 3

نسل پیشین مزدا 3 هم جزو زیباترین خودرو های بازار بوده، اما نسل جدید آن بهتر کار شده است. در نظر داشته باشید که مزدا 3 یک خودروی ارزان قیمت است، اما پانل های بدنه آن باعث شده اند مزدا 3 جزو زیباترین محصولات کلاس و بازار باشد. خیز ها و خطوط بدنه در کمترین حد ممکن کار شده اند. دماغه کوسه ای مزدا 3 نیز به خوبی با خط سقف مدل سدان و صندوق عقب آن هماهنگی داشته و بازهم باید گفت این سدان دیفرانسیل جلوی کامپکت در کلاسی حضور دارد که عموم افراد به آن دسترسی دارند. ما می دانیم که نسخه هاچبک مزدا 3 با ستون C ضخیم و روح اسپورت خود جلب توجه بیشتری خواهد کرد، اما ما مدل سدان را بیشتر دوست داریم.

مرسدس بنز S کلاس کوپه

هر نسخه از مرسدس S کلاس کنونی استثنایی به نظر می رسد و جزئیات بسیار خاصی دارد. البته مدل موردتوجه ما از نوع دو درب کوپه است. خط سقف جذاب این خودرو با محفظه بار عضلانی ترکیب شده است. مرسدس خط شیشه های جانبی را در بخش عقب کمی بالاتر برده و به نقطه جذابی در ستون C رسانده است. گرافیک افقی چراغ های عقب نیز باعث ایجاد ظاهر پهن تر و کم ارتفاع تری برای خودرو شده اند. اگر شیشه های بدون فریم S کلاس کوپه باب میل شما نیست می توانید نسخه کابریولت را انتخاب کنید که شاید ظاهر آن با بسته بودن سقف خیلی جذاب به نظر نرسد، اما زمانی که از نظر ها پنهان شود حس سوار شدن بر یک قایق لوکس را خواهید داشت.

پولستار 1

ولوو و جیلی والدین بسیار غیرمحتمل برندی پرفورمنس با نام پولستار هستند، اما این برند نه تن ها روی پرفورمنس بلکه روی طراحی زیبا هم تمرکز کرده است. اولین محصول پولستار یعنی 1 از خطوط ساده ای در بدنه برخوردار بوده، اما زبان طراحی کمی مشابه ولوو در یک کوپه پرچم دار به خوبی جواب داده است.

پورشه 911 نسل 992

بیشتر نسل های پورشه 911 طراحی خوبی داشته اند. قطعاً چراغ های تخم مرغ مانند نسل 996 و سپر های 911 دهه 80 میلادی می توانستند بهتر باشند، اما این خودروی اسپورت پیشرانه عقب در عین اینکه کیفیت فوق العاده ای داشته از طراحی زیبایی نیز سود برده است. نسل جدید این خودرو که با کد 992 شناخته می شود ساده ترین 911 تاریخ بوده و از خطوط واضح و زوایای نرم سود می برد. این خودرو در واقع مدرن ترین نسخه از 911 کلاسیک بوده و برخی ویژگی های ناب همچون کاپوت مربعی و چراغ های عقب کاملاً متصل و پهن را بکار برده است.

پورشه تایکان

بی شک تایکان زیباترین خودروی الکتریکی تا به امروز بوده و ما را به آینده الکتریکی ها امیدوار می کند. تایکان همانند پانامرا خودرویی چهار درب است، اما بجای بخش عقب هاچبک مانند دارای صندوق بوده و به نوعی شبیه 911 به نظر می رسد. این خودرو مستقیماً از کانسپت میشن E الهام گرفته است. خطوط نرم، ارتفاع کم از سطح زمین و پهنای بالا ترکیب فوق العاده ای ایجاد کرده اند. اگر همه خودرو های الکتریکی شبیه تایکان باشند ما با آغوش باز از آن ها استقبال خواهیم کرد!

فولکس واگن آرتئون

فولکس واگن CC که به خاطره ها پیوسته جزو اولین خودرو های رده میانی بود که از طراحی به اصطلاح چهار درب کوپه استفاده کرده بود. جایگزین معنوی این خودرو یعنی آرتئون از همان فلسفه استفاده کرده است. البته برخلاف CC، آرتئون یک هاچبک است، اما شما این را در نگاه اول متوجه نخواهید شد. بخش عقب پهن خودرو به همراه گلگیر های جلوی عضلانی طراحی جذابی ایجاد کرده اند.

ولوو V60

از زمانی که ولوو به جیلی فروخته شد شاهد بهبود طراحی محصولات این خودروساز سوئدی بودیم. ولوو V60 نه تن ها نشان دهنده تحول بخش طراحی این برند می باشد بلکه جزو جذاب ترین استیشن های بازار نیز هست. V60 شبیه نسخه کوچک تر V90 بوده و این چیز بدی نیست، زیرا برادر بزرگ تر خودرویی زیبا و لوکس بوده و ابهت زیادی دارد.

منبع: caranddriver

منبع: برترین ها
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1144

به "زیباترین خودرو های سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین خودرو های سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید