روس ها سیاره زهره را مال خود دانستند!

به گزارش مجله خبری تیرول، رییس سازمان فضایی روسیه با اعلام پروژه ای موسوم به ما معتقدیم زهره یک سیاره روسی است اعلام کرد که این کشور قصد دارد به طور مستقل به اکتشاف این سیاره بپردازد.

روس ها سیاره زهره را مال خود دانستند!

به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز، یک گروه بین المللی از ستاره شناسان روز دوشنبه گفتند که یک نشانه شیمیایی (ماده فسفین) در جو سیاره زهره یافته اند که می تواند با وجود حیات در این سیاره مرتبط باشد.

پس از اعلام رسمی این خبر، روسیه گفت که قصد دارد به طور مستقل به کشف و بررسی این سیاره بپردازد.

اگرچه که نشانه های حیات کشف شده در زهره آنقدر قوی نیست که وجود زندگی را در زهره تایید کند، اما این گروه بین المللی از پژوهشگران اظهار داشتند که آن ها هر منبع شناخته شده دیگری را که شاید ماده شیمیایی موسوم به فسفین (Phosphine) را تولید کند، رد کرده اند.

فسفین در زمین، از طریق ارگانیسم هایی تولید می شود که برای زنده ماندن به اکسیژن نیازی ندارند و یا می توان آن ها در آزمایشگاه به وجود آورد. ستاره شناسان طی سال های اخیر، این موضوع را مطرح کرده اند که فسفین می تواند یک نشانه شیمیایی باشد که با فرآیند های بیولوژیکی سیارات فراخورشیدی در ارتباط است.

دیمیتری زوگوزین (Dmitry Rogozin) رئیس سازمان فضایی روسیه (روسکاسموس) گفت: ما یک پروژه ملی را تحت عنوان ما معتقدیم که زهره یک سیاره روسی است، آغاز خواهیم کرد.

روسکاسموس طی بیانیه ای گفت کرد که اولین ماموریت ها برای اکتشاف زهره از طریق اتحاد جماهیر شوروی اجرا شده است.

این سازمان گفت: فاصله اتحاد جماهیر شوروی و رقبای آن در تحقیقات پیرامون سیاره زهره آنقدر زیاد بود آمریکا، سیاره زهره را سیاره شوروی نامید.

روس ها مدعی هستند که مواد گسترده ای دارند که نشان می دهد برخی اجرام در سطح ونوس تغییر مکان داده اند یا می توانند زنده باشند. اگرچه این فرضیه ها هنوز تایید نشده است.

این پروژه ملی روسی علاوه بر پروژه ای است که Venera-D نام دارد و در آن روس ها پیرامون تحقیقات درباره زهره با سازمان فضایی آمریکا (ناسا) همکاری می کنند.

گزارش های اولیه حاکی از آن بود که روسیه قصد دارد در پروژه اکتشاف ونوس، همکاری های بین المللی نداشته باشد، ولی پس از آن گفت که برای این بررسی ها به جز پروژه Venera-D یک پروژه مستقل در نظر می گیرد.

روسکاسموس گفت که آن ها قصد دارند خاک و اتمسفر سیاره زهره را در کنار فرآیند های تکاملی ونوس که ظاهرا متحمل فاجعه آب وهوایی مرتبط با اثر گلخانه ای شده است مطالعه کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1950

به "روس ها سیاره زهره را مال خود دانستند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روس ها سیاره زهره را مال خود دانستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید