رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایتالیا تعیین شد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، خبرنگاران: یک ماه پس از استعفای رئیس پیشین فدارسیون فوتبال ایتالیا، جانشین وی در این سازمان انتخاب شد.

رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایتالیا تعیین شد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، کارلو تاوکیو،کاندیدای جنجال آفرین ریاست فدارسیون فوتبال ایتالیا با کسب اکثریت آراء از سوی رؤسا و نمایندگان تیم های لیگ فوتبال ایتالیا این سازمان به عنوان جانشین جان کارلو آبته، زمام امور را در نهاد حاکم بر فوتبال شبه جزیره ایتالیا به دست گرفت.

تاوکیو 71 ساله که از سال 2009 تا کنون به عنوان نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا ایفای نقش می کرد، یک ماه پس از ناکامی بزرگ آتزوری در جام جهانی 2014 (حذف در مرحله گروهی) که با استعفای چزاره پراندلی (سرمربی پیشین آتزوری) و آبته همراه بود، به شخص اول کالچو تبدیل شد.

وی در حالی مدیریت امور فوتبال ایتالیا را بر عهده گرفته است که چندی پیش در کارگروه تبلیغاتی اش برای پیروزی در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اظهاراتی جنجالی بیان کرد که سبب شد بعضی او را به نژادپرستی متهم نمایند. تاوکیو پیش از این هم در یکی از مصاحبه های جنجالی اش در سال 2009 اظهارات دیگری را بیان کرد که پیامد آن، متهم شدن وی به تبعیض جنسیتی بود.

رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایتالیا برای تصدی این پست رقیب بزرگ و محبوبی همچون دیمیتریو آلبرتینی، ستاره پیشین میلان و تیم ملی ایتالیا داشت. در سه دور رأی گیری برای انتخاب رئیس، از مجموع 516 رأی اخذ شده، تاوکیو در دور اول 60.20 درصد، در دور دوم 66 درصد و در دور سوم 51 درصد آراء را به خود اختصاص داد.

اولین مأموریت تاوکیو در سمت رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا، انتصاب جانشین برای چزاره پراندلی، سرمربی مستعفی آتزوری است که در حال حاضر آنتونیو کونته، سرمربی مستعفی یوونتوس محتمل ترین گزینه برای قبول این پست شناخته می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 آبان 1398 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 478

به "رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایتالیا تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایتالیا تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید