دو روی متمایز استقلال در لیگ و آسیا، متفاوت در عملکرد دفاع و حمله!

به گزارش مجله خبری تیرول، به گزارش خبرنگاران، به ثمر رساندن 11 گل از استقلال در 3 بازی لیگ قهرمانان آن هم مقابل 3 تیم قدرتمند، از مهاجمان این تیم چهره ای مخوف در آسیا ساخته است.

دو روی متمایز استقلال در لیگ و آسیا، متفاوت در عملکرد دفاع و حمله!

استقلالی ها حالا نه تنها تهاجمی ترین تیم آسیا هستند، بلکه به رکورد تهاجمی ترین تیم ایرانی در آسیا طی 3 ملاقات اول رسیده اند. اما دریافت 6 گل در 3 بازی، گرچه آنها را دارای ضعیف ترین خط دفاعی این مسابقات ننموده، اما ضعیف ترین خط دفاعی در بین مدعیان را به آنها تعلق داده است.

استقلال که خطرناک ترین خط حمله آسیایی را در اختیار دارد، تنها به دلیل ضعف در ساختار دفاعی و مشکلاتی که به خصوص در عمق دفاع دارد، صدر جدول گروه سوم مسابقات را از دست داده است.

آبی پوشان البته در لیگ برتر چهره ای کاملاً متفاوت دارند. آنها در 19 بازی تنها 22 بار گلزنی نموده اند و 12 گل خورده دارند و بر خلاف آسیا، در مقابل ضعف در گلزنی، از استحکام در خط دفاعی بهره می برند.

شاگردان فرهاد مجیدی در حالی در آسیا تنها در 3 بازی 11 گل به ثمر رسانده اند و میانگین نزدیک به 3 گل به ازای هر بازی را از خود به جای گذاشته اند که در 19 بازی داخلی 22 گل زده اند و متوسط 1/1 گل زده به ازای هر بازی را دارند.

دروازه آبی پوشان در 19 بازی لیگ تنها 12 بار باز شده است تا به ازای هر بازی 0/63 گل خورده باشند اما همین تیم در 3 ملاقات آسیایی 6 بار دروازه اش باز شده است تا به ازای هر بازی، متوسط 2 گل خورده داشته باشد.

این آمار نشان می دهد که استقلال در حمله و دفاع، در آسیا و لیگ برتر دو شرایط کاملاً متفاوت دارد. آنها هر میزان که در لیگ برتر سخت گل می خورند، در آسیا راحت، ساده و نسبتاً زیاد دروازه شان باز می گردد؛ و هر قدر که در لیگ برتر سخت و کم گل می زنند، در آسیا ساده، راحت و نسبتاً زیاد گلزنی می نمایند.

مقایسه آمار خط حمله و دفاع استقلال در لیگ برتر و آسیا

- تعداد بازی گل زده دقیقه-گل گل خورده دقیقه -گل
لیگ قهرمانان آسیا 3 11 هر 24 دقیقه 1 گل 6 هر 45 دقیقه 1 گل
لیگ برتر 19 22 هر 78 دقیقه 1 گل 12 هر 143 دقیقه 1 گل
منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1667

به "دو روی متمایز استقلال در لیگ و آسیا، متفاوت در عملکرد دفاع و حمله!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو روی متمایز استقلال در لیگ و آسیا، متفاوت در عملکرد دفاع و حمله!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید