دعوت از 284 متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

به گزارش مجله خبری تیرول، کانادا جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری مرتبط با برنامه مهاجرت استانی را دیروز مورخ سی و یکم مارس 2021 برگزار کرد و برای 284 متقاضی که منتخب استان شده بودند دعوتنامه صادر نمود. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا برای متقاضیانی دعوتنامه صادر کرد که حداقل 778 امتیاز داشتند.

دعوت از 284 متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

شاید این امتیاز در مقایسه با امتیاز پذیرش قبلی که تنها 449 بود بالا به نظر برسد ولی در واقع طی این پذیرش پایین ترین امتیاز 178 بود هو متقاضیان با انتخاب شدن از طرف استان 600 امتیاز اضافی دریافت نموده انئد.

تنها متقاضیانی دعوت شدند که از طرف برنامه مهاجرت استانی یا PNP انتخاب شده بودند و دلیل اینکه حداقل امتیاز هم اینقدر بالا بوده همین است. متقاضیان که از طرف یکی از استان ها انتخاب شوند به صورت اتوماتیک 600 امتیاز اضافی به امتیازاتشان اضافه می گردد و به همین دلیل است که حداقل امتیاز پذیرش های مرتبط با برنامه مهاجرت استانی نسبت به سایر پذیرش ها نسبتا بالاتر است. بدین ترتیب 671 متقاضی دعوت شده هم اکنون می توانند رسما درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه نمایند.

درباره اکسپرس انتری

لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

در سیستم CRS عوامل متعددی منجمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می گردد تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه نمایند.

وقتی امتیار متقاضیان برابر باشد از قاعده tie-break استفاده می گردد: در آخرین پذیرشی که برگزار شده بود متقاضیانی که امتیاز آنها در CRS یا سیستم جامع رتبه بندی 778 و بالاتر بود می بایست پروفایل خود را قبل از شانزدهم فوریه 2020 راس ساعت 16:09:32 ارائه می کردند. قرار است سال 2021 با استقبال از 401,00 مهاجر نو سال مهاجرتی پرباری برای کانادا باشد چرا که کانادا برای جبران کاهش مهاجران به خاطر بحران کرونا اهداف مهاجرتی خود را برای سال های آینده بالاتر برده است.

چه کسانی دعوت شدند؟

در زیر به نمونه ای فرضی از یک زوج متاهل که در این پذیرش دعوتنامه دریافت کردند توجه کنید:

احسان 39 ساله است و مدرک تحصیلی لیسانس دارد. او به مدت شش سال به عنوان مدیر ساخت و ساز مشغول به کار بوده است. مهارت های زبان انگلیسی احسان پیشرفته است و تا به حال در کانادا نه کار نموده و نه تحصیل. او با 386 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد. او اخیرا به وسیله راستا مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا انتخاب شد. احسان با داشتن 986 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی توانسته در نوترین پذیرش اکسپرس انتری دعوتنامه یا ITA دریافت کند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1978

به "دعوت از 284 متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از 284 متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید