در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ مدهای دوچرخه سواری در همه نقاط شهر تهران قابل اجرا نیست

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس محیط زیست شهرداری تهران گفت: به دلیل موقعیت جغرافیایی متعدد شهر تهران نمی توان مدل دوچرخه را در همه نقاط آن اجرا کرد.

در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ مدهای دوچرخه سواری در همه نقاط شهر تهران قابل اجرا نیست

صدرالدین علیپور رئیس محیط زیست شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار ، درباره تأثیر دوچرخه سواری بر کاهش آلودگی هوا اظهار کرد: شهرداری تهران با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک سیاست یکسانی را برای روند کاهشی آلودگی هوا در تهران در پیش دارد.

وی با بیان اینکه مد دوچرخه سواری را نمی توان در همه مناطق شهر تهران اجرا کرد، اضافه نمود: به دلیل موقعیت جغرافیایی متعدد شهر تهران نمی توان مدهای دوچرخه سواری را در همه نقاط آن اجرا کرد.

علیپور با اشاره به اینکه جهت های دوچرخه سواری باید در محدوده های مختلف باشد، گفت: برخی از جهت های دوچرخه سواری بین مد های حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس قرار دارند که به دلیل پر تردد بودن این جهتها را باید گسترش داد.

لزوم توجه مدیران شهری به توسعه حمل و نقل پاک

وی با بیان اینکه مد های دوچرخه سواری در کاهش آلودگی هوا و سلامت افراد تاثیر بسزایی دارند، شرح داد: طرح آغاز از خود را در شهرداری تهران نیز آغاز کرده ایم که باید همزمان با این طرح زیرساخت های این مد را نیز فراهم کنیم.

رئیس محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه باید بخش خصوصی را برای قرارگیری دوچرخه های اشتراکی در سطح شهر درگیر کنیم، گفت: باید همزمان با اجرای این طرح، جهت های دوچرخه سواری را ایزوله کنیم.

وی اظهار داشت: اگر از طرح استفاده از دوچرخه های اشتراکی استقبال شود، شهرداری تهران این آمادگی را دارد تا جهت های دوچرخه را در معابر گسترش و امکانات بهتری را برای شهروندان فراهم کند.

علیپور با اشاره به اینکه در شهر تهران به دلیل حجم زیاد جمعیت و جا به جایی مسافر باید حمل و نقل عمومی را گسترش دهیم، شرح داد: با افزایش وسایل حمل و نقل عمومی می توانیم در کاهش آلودگی هوا سهیم باشیم. همچنین توسعه حمل و نقل پاک مانند پیاده روی و پیاده راه های دوچرخه سواری، به کاهش آلودگی هوا کمک می کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 215

به "در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ مدهای دوچرخه سواری در همه نقاط شهر تهران قابل اجرا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ مدهای دوچرخه سواری در همه نقاط شهر تهران قابل اجرا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید