دانش آموزان نگران امتحانات نباشند؛ افت درصد قبولی نخواهیم داشت!

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه قطع برق یکی از چالش های جدید حوزه های امتحانات است، گفت: طراحی سؤالات به گونه ای است که افت درصد قبولی نخواهیم داشت.

دانش آموزان نگران امتحانات نباشند؛ افت درصد قبولی نخواهیم داشت!

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، خسرو ساکی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها در اردوگاه شهید باهنر تهران با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های امتحانی اظهار کرد: پیشگیری از ترددهای غیر ضروری، فاصله گذاری جایگاه استاندارد دانش آموزان به فاصله بیش از 2 متر، تهویه مناسب و استفاده از مواد ضدعفونی از جمله موارد مهم است که باید در حوزه های امتحانات نهایی و همچنین پایه نهم اجرا گردد.

وی قطع برق را یکی از چالش های جدید حوزه های امتحانی برشمرد و توضیح داد: بخشنامه ای با هدف پیشگیری از اختلال ناشی از قطعی برق در مورد دریافت رمز سؤالات و تکثیر به موقع اوراق امتحانی، به استان ها ارسال شده است.

ساکی اضافه نمود: ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستان ها، باید نسبت به تشکیل حوزه متمرکز تکثیر و توزیع پاکت سؤالات به مدارس اقدام نمایند.

وی اعلام نمود: ساختار سؤالات ما به گونه ای است که اغلب دانش آموزان قادر به پاسخگویی به آن هستند البته آسانی و دشواری سؤالات نسبی بوده و طراحی سؤالات به گونه ای است که افت درصد قبولی نخواهیم داشت.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، ادامه داد: نسبت به سال های گذشته تغییر محسوسی در آمار غایبان نداریم و این نشان از حساسیت خانواده نسبت به سرنوشت فرزندانشان دارد همچنین تمهید مقدمات برگزاری المپیادهای علمی، موضوعی است که مدیران کل آموزش و پرورش باید در دستور کار قرار دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1729

به "دانش آموزان نگران امتحانات نباشند؛ افت درصد قبولی نخواهیم داشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان نگران امتحانات نباشند؛ افت درصد قبولی نخواهیم داشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید