خداحافظی بابگن چاریان از اصفهان پس از 12 سال

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، واروژ میناسیان در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه به دستور جاثلیق آرام اول، پیشوای دینی ارامنه جهان حوزه سیلیسی، اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران پس از 12 سال فعالیت در این سمت برای فعالیت در مکانی دیگر انتخاب شده است، گفت: بر این اساس و با توجه به تاییدیه شورای خلیفه گری ارامنه تا سرانجام هفته جاری مراسم تودیع وی برگزار خواهد شد.

خداحافظی بابگن چاریان از اصفهان پس از 12 سال

وی در ادامه با بیان اینکه ارامنه مجمع قانون گذاری به نام مجمع کنندگان دارند که شورای خلیفه گری را تعیین می کنند، گفت: از این رو باید توجه داشت که شورای خلیفه گری هیات اجرایی است و در مجمع تصمیم گیری نسبت به تعیین اسقف اعظم اقدام می کنند.

رئیس شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران با بیان اینکه شورای خلیفه گری اسقف اعظم را برای چهار سال انتخاب می کند، اضافه کرد: امکان تمدید فعالیت اسقف اعظم نیز وجود دارد و این در حالی است که برای بابگن چاریان، اسقف اعظم ارامنه اصفهان این تمدید برای دو دوره انجام شد و امروز به دلیل دستور جاثلیق اول وی به احتمال زیاد به کانادا اعزام خواهند شد.

وی در خصوص انتخاب اسقف اعظم جدید ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز بیان داشت: از سوی جاثلیق آرام اول سه کاندیدا معرفی می شود که در نهایت با نظر شورای خلیفه گری یک نفر انتخاب خواهد شد.

میناسیان ادامه داد: شورای خلیفه گری اصفهان مخالف رفتن اسقف اعظم بابکن چاریان بود ولی چون دستور جاثلیق در این زمینه صادر شده است ما به نظر ایشان احترام می گذاریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 547

به "خداحافظی بابگن چاریان از اصفهان پس از 12 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی بابگن چاریان از اصفهان پس از 12 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید