حفظ هویت و کارکرد مدارس ماندگار به عنوان میراث فرهنگی

به گزارش مجله خبری تیرول، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جریان بازدید از طرح مقاوم سازی و احیای دبیرستان ماندگار شهید مدرس شهر ری، بر حفظ کارکرد و هویت مدارس ماندگار به عنوان میراث فرهنگی تأکید کرد.

حفظ هویت و کارکرد مدارس ماندگار به عنوان میراث فرهنگی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، آقای مهراله رخشانی مهر؛ در بازدید از فرایند اجرای طرح احیا و مقاوم سازی دبیرستان ماندگار شهید مدرس در شهرری، ضمن تأکید بر حفظ کارکرد و هویت مدارس ماندگار، گفت: این مدارس به عنوان میراث فرهنگی و تاریخی ما باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد و امیدواریم با همکاری وزارت میراث فرهنگی در مورد حفظ و نگهداشت آن ها حمایت های لازم صورت پذیرد.

آقای رخشانی مهر با اشاره به این که در مورد مقاوم سازی و احیای مدارس ماندگار تجربه خوبی وجود دارد، اعلام کرد: مدرسه تاریخی دارالفنون، دبیرستان ماندگار البرز و دبیرستان طالقانی تبریز نمونه هایی از این مدارس هستند.

شایان ذکر است؛ مدرسه ماندگار شهید مدرس، در سال 1352 در زمینی به مساحت 9 هزار متر مربع تأسیس شده است و زیربنایی بالغ بر 5 هزار و 400 مترمربع دارد. این مدرسه 36 کلاسه دارای آزمایشگاه شیمی، فیزیک، زیست شناسی، زمین شناسی و جغرافیا است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2072

به "حفظ هویت و کارکرد مدارس ماندگار به عنوان میراث فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفظ هویت و کارکرد مدارس ماندگار به عنوان میراث فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید