جزئیات وام مسکن بدون اوراق ، مهلت دریافت وام خرید مسکن کی است؟

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، به گزارش خبرنگاران، اواخر دی ماه سال 99 مدیر عامل بانک مسکن از امکان دریافت وام خرید مسکن بدون احتیاج به خرید اوراق تسهیلات و همچنین سپرده گذاری اطلاع داد که تا 22 بهمن ماه فرصت آن اعلام شد. اما پس از آن این فرصت تمدید شد و در آخرین اطلاعیه بانک مسکن مهلت سرانجام اردیبهشت ماه سال جاری اعلام شده است.

جزئیات وام مسکن بدون اوراق ، مهلت دریافت وام خرید مسکن کی است؟

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

در این اطلاعیه آمده: این بانک مهلت استفاده از تسهیلات طرح 82 را تا انتها اردیبهشت ماه سال 1400 تمدید کرد. در این راستا اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده مشمول درخواست هایی است که پیش نویس قرارداد حداکثر تا تاریخ 31 اردیبهشت 1400 تنظیم و قراردادهای مذکور حداکثر تا تاریخ 31 خرداد 1400 در دفاتر اسناد رسمی ثبت شوند.

این طرح از 25 دی ماه سال 1399 به مناسبت سالروز تأسیس بانک تخصصی بخش مسکن آغاز شده که در آن تسهیلات خرید مسکن به صورت توأم (بدون سپرده و اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن) در دستور کار شعب بانک مسکن قرار گرفته است.

سقف این وام در مرکز استان، برای خرید انفرادی 80 میلیون تومان و برای زوجین 160 میلیون تومان و در شهرستان های استان برای خرید انفرادی 60 میلیون تومان و برای زوجین 120 میلیون تومان اعلام شده است.

پرداخت تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده که از دی ماه سال قبل به متقاضیان پرداخت می گردد به نحوی است که نیمی از مبلغ تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و مابقی از محل منابع بدون سپرده (مجموعاً تا سقف های تسهیلات خرید مسکن اوراق گواهی حق تقدم) پرداخت می گردد. به این ترتیب متقاضیان فقط برای نیمی از تسهیلات احتیاجمند خرید اوراق هستند.

همچنین مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به نرخ سود و دوره بازپرداخت پیش بینی شده برای این تسهیلات، درباره دیگر شرایط اخذ آن گفته بود: همه شرایطی که متقاضیان برای دریافت تسهیلات اوراق گواهی حق تقدم احتیاج دارند نیز برای این نوع تسهیلات جاری است. به عنوان مثال متقاضیانی می توانند از این بخش از تسهیلات استفاده نمایند که سن بنای ملک خریداری شده کمتر از 25 سال باشد.

محمود شایان اضافه کرد: تنها تفاوت این تسهیلات با تسهیلات اوراق گواهی حق تقدم در مدت زمان بازپرداخت است که معادل 5 سال در نظر گرفته شده این در حالی است که طول دوره بازپرداخت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم معادل 12 سال است.

به گفته شایان، نرخ سود پیش بینی شده برای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده معادل 18 درصد است.

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1610

به "جزئیات وام مسکن بدون اوراق ، مهلت دریافت وام خرید مسکن کی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات وام مسکن بدون اوراق ، مهلت دریافت وام خرید مسکن کی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید