ثبت رکورد در نصب 400 تن سازه فلزی و نسوز در ارتفاع 70 متری

به گزارش مجله خبری تیرول، خبرگزاری خبرنگاران- حامد محمدی سرپرست برنامه ریزی و پایش تعمیرات مدیریت مهندسی نت دوم تیرماه با حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه اصفهان در خصوص عملیات طراحی، ساخت و نصب سازه فلزی و هم عملیات نسوزچینی دودکش کائوپرهای کوره بلند شماره2 گزارشی ارائه داد .

ثبت رکورد در نصب 400 تن سازه فلزی و نسوز در ارتفاع 70 متری

به گزارش خبرنگاران، وی با اشاره به عدم امکان توقف کوره بلندها در عمرکاری حدود چهار دهه برای دودکش مذکور گفت: بلافاصله پس از وقوع حادثه و تنها ظرف مدت سه شبانه روز با تلاش بی وقفه همکاران واحد تعمیرات نسبت به جمع آوری کلیه ضایعات فلزی و نسوز اقدام و در سریع ترین زمان ممکن شرایط محیطی به شرایط عادی درآمد. بلافاصله پس از آن و با توجه به عدم وجود نقشه های ساخت ، انجام محاسبات و عملیات طراحی لازم جهت تهیه بیش از 220 شیت نقشه در دستور کار فوری قرار گرفت و طی چهار شبانه روز اولین نقشه های طراحی جهت ساخت به کارگاه اسکلت فلزی و آهنگری ارسال شد.

محمدی در خصوص اهمیت و عظمت اجرای این فعالیت افزود: قطر هفت متری درقسمت ابتدا و چهارمتری در انتهای دودکش و ارتفاع 70 متری آن را می توان با یک ساختمان 25 طبقه قیاس نمود. به علاوه جهت ساخت، بارگیری و انتقال قطعات دودکش در کارگاههای ساخت مهندسی نت و بخاطر بزرگی قطعه ازچهارمکانیزم جرثقیل بطور همزمان استفاده شده است.

سرپرست برنامه ریزی و پایش تعمیرات ذوب آهن،افزود: عملیات باربندی و نصب سازه فلزی مذکور در نیمه دوم سال 99 و طی حدود 4 ماه اجرایی شد. طبیعتا شرایط جوی درنیمه دوم سال و فصل زمستان مانند سرمای هوا، رطوبت بالا، وزش شدید باد و بارش و ... مخاطرات فراوانی را در فرایند اجرای کار ایجاد می کرد، اما با استفاده از تجارب پیروز قبلی و برنامه ریزی های دقیق شاهد ثبت رکوردی بی نظیر در نصب بیش از 400 تن سازه فلزی و نسوز بودیم. به علاوه برای کلیه مراحل جوشکاری به صورت صد درصد تست غیر مخرب انجام و کلیه استانداردهای لازم جهت اجرای کار با همکاری مدیریت های بخش کوره بلند و نسوز، به صورت کامل اجرایی شد.

محمدی با اشاره به توانمندی های داخلی مدیریت برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری وتعمیرات و کارگاههای ساخت افزود: نکته حائز اهمیت در ساختار نو مدیریت مهندسی نت این است که با توجه به ترکیب معاونت های ساخت، تعمیرات و بازرسی فنی، هماهنگی لازم جهت افزایش راندمان فعالیتی نگهداری و تعمیرات به بهترین نحوممکن انجام می گیرد، به نحوی که در سال 1399 بیش از 1700مورد تعمیرات جاری، 90 مورد تعمیرات اساسی و 50 مورد پروژه کلان در سطح حوزه بهره برداری در ذوب آهن اصفهان و از طریق این مجموعه اجرا شده است.

وی با اشاره به تجربه پیروز در عملیات نصب اسکلت فلزی و نسوز چینی دودکش کائوپرها، گفت: این توانمندی در پرسنل ذوب آهن اصفهان جهت اجرای پروژه های مشابه شامل طراحی، ساخت و نصب در داخل شرکت همچون گذشته و همچنین برای سایر واحدهای تولیدی در سطح کشورکسب شده است.

سرپرست برنامه ریزی و پایش تعمیرات درپاسخ به سوال مجری برنامه درخصوص اجرای تعمیرات اساسی مهم خردادماه سال جاری در ذوب آهن اصفهان گفت: اجرای عملیات تعمیرات اساسی سیستم انتقال مواد کوره بلند شماره 2 همزمان با تعمیرات تعویض لوله های اکران دیگ کنورتور 2، آگلوماشین شماره 4، ایستگاه ریخته گری شماره 5 و برج های خنک کننده آن و جهت جلوگیری از کاهش تولید و توقفات مکرر انجام گرفت. این کار مستلزم برنامه ریزی دقیق نیروی انسانی متخصص و تمام وقت بوده که خوشبختانه با پیروزیت اجرایی و کلیه واحد های مرتبط با خطوط تولید به موقع راه اندازی شد.

محمدی در انتها با اشاره به حمایت های مدیریت عالی کارخانه و به ویژه معاون بهره برداری و همچنین امانت دار بودن کلیه پرسنل نسبت به سهامداران افزود: با توجه به اجرای عملیات ریومپینگ و مدرنیزاسیون مختلف در سال های گذشته و عملیات نوی مانند ریومپینگ ایستگاه 8 ریخته گری که تا انتها سال جاری انجام می شود، چشم انداز روشنی از تولید بر اساس همت، توانایی و تلاش کلیه پرسنل شرکت ذوب آهن اصفهان در پیش رو است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1803

به "ثبت رکورد در نصب 400 تن سازه فلزی و نسوز در ارتفاع 70 متری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت رکورد در نصب 400 تن سازه فلزی و نسوز در ارتفاع 70 متری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید