تعبیر خواب خواستگاری - دیدن خواستگار در خواب چه تعبیری دارد؟

به گزارش مجله خبری تیرول، تعبیر خواب خواستگاری و یا دیدن شخصی به عنوان خواستگار در خواب اشاره به موقعیت ها و پیشنهادات جدید در زندگی دارد. این پیشنهادات می تواند شغلی و یا تغییری در عقاید فرد بیننده خواب باشد.

تعبیر خواب خواستگاری - دیدن خواستگار در خواب چه تعبیری دارد؟

خبرنگاران | سرویس سرگرمی - دیدن رویاهایی همچون خواستگاری، ازدواج، عروسی و ... از جمله خواب هایی هستند که بیشتر توسط دختران جوان مشاهده می گردد. این خواب ها همگی به واسطه دغدغه فکری درباره تصمیماتی که بایستی در زندگی بیداری گرفته شوند، پدیدار می آیند. برای مطلعی از فضای کلی خواب ها و رویاهایتان می توانید به صفحه اصلی تعبیر خواب خبرنگاران رجوع نمایید.

برای مشاهده تعبیر خواب بر اساس حروف الفبا، حرف مورد نظر خود را انتخاب کنید:

تعبیر خواب
جثتپبالفآ
زرذدخحچ
ظطضصشسژ
لگکقفغع
یهونم

بخشی از آنچه در این مطلب خواهید خواند:

 • تعبیر خواب خواستگاری
 • تعبیر خواب خواستگار
 • تعبیر خواب خواستگار آمدن برای خودم
 • تعبیر خواب خواستگار آمدن برای دخترم
 • تعبیر خواب خواستگاری رفتن

تعبیر خواب خواستگاری

خواستگاری در خواب می تواند به موقعیت ها و پیشنهادات جدیدی که هم اکنون و در زندگی بیداری با آن ها رو به رو هستید اشاره داشته باشد. این پیشنهادات صرفا زمینه های عاطفی را شامل نشده و می تواند نشان دهنده پیشنهادات جدید شغلی یا حتی عقاید جدیدی باشد که در معرض آن ها قرار گرفته اید. خواستگاری در خواب استعاره از یک تصمیم گیری مهم است که در زندگی بیداری با آن رو به رو شده اید و شما را به چالش کشیده است، مثل پذیرفتن یک دوست یا گروه دوستی جدید که شما را با فضای ذهنی جدیدی رو به رو می نماید.

بسیار اهمیت دارد که در حین دیدن این خواب چه احساساتی را تجربه می کنید و در زمان دیدن مجلس خواستگاری، با چه چالش ها یا صحبت هایی رو به رو می شوید. تفاوتی ندارد که مجلس خواستگاری مربوط به کیست و چه انسان هایی در این مجلس حضور دارند. تمام انسان هایی که در خواستگاری مشاهده می کنید، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودتان هستند. برای این که دلیل حضور سمبلیک این اشخاص را در خواب خود درک کنید، توجه داشته باشید که فکر کردن به این اشخاص، چه احساس، فکر یا خاطره ای را در شما زنده می نماید؟ اگر این افراد را در زندگی بیداری می شناسید، توجه داشته باشید که چه درسی از این اشخاص گرفته اید و این درس چگونه به شما یاری می نماید تا از چالش های فعلی خود در زندگی بیداری عبور کنید؟

تعبیر خواب خواستگار

 • محمد بن سیرین در خصوص فردی که خواهان ازدواج یا به قول امروزی ها خواستگار است می گوید اگر کسی در خواب ببیند که خواهان ازدواج با دختری است نشانه آن است که بزرگی و مرتبه او از بین خواهد رفت.
 • اگر کسی در خواب ببیند که قصد ازدواج دارد ولی دختری که قصد ازدواج با او را دارد نه می شناسد و نه نامش را می داند ابن سیرین این خواب را به نزدیک بودن اجل فرد تعبیر نموده است.

ابراهیم کرمانی: اگر زن شوهر داری ببیند که همسرش با شخص دیگری ازدواج نموده و آن همسر جدید را دیدار ننموده نشانه عزت و شرف زن خواهد بود.

امام صادق (ع) خواهان زن داشتن را بر چهار وجه می دانند.

 1. بزرگی
 2. افزایش مال
 3. سرحالی
 4. خرمی و شادی

تعبیر خواب خواستگار آمدن برای خودم

اگر در خواب مشاهده کنید که فردی به خواستگاری شما آمده است، توجه داشته باشید که این فرد، چه وجه شباهتی یا موقعیت های جدیدی دارد که در زندگی بیداری در معرض آن ها قرار گرفته اید. این شباهت می تواند یک شباهت اسمی یا شغلی ساده باشد. از طرفی توجه داشته باشید که در خواب، چه احساسی نسبت به پیشنهاد ازدواج دارید؟ اگر این پیشنهاد در خواب برای شما ناخوشایند یا ناراحت کننده باشد، یعنی موقعیت های جدیدی که در زندگی بیداری با آن ها رو به رو شده اید، بر خلاف ارزش ها و خواسته های قلبی شماست و علاقه ای به پذیرش آن ها ندارید. اما اگر احساس کنید که این شخص مطابق میل شماست، یعنی موقعیت های جدید برای شما خوشایند هستند.

اگر فردی که در خواب به خواستگاری شما آمده است را نشناسید و ماهیت او برای شما روشن نباشد، باید بدانید که او سمبل ابعاد ناشناخته شخصیت شماست. اگر نسبت به او نظری مثبت داشته باشید، یا احساس کنید که او بسیار به شما علاقه مند است، نشان دهنده این معناست که انگیزه های جدیدی که در حال شکل گیری در ذهن شماست بسیار مثبت بوده و به سرعت به شما یاری می نماید تا زمینه های مختلف زندگی خود را گسترش داده و به اهداف جدیدی دست پیدا کنید.

تعبیر خواب خواستگار آمدن برای دخترم

به تعبیر معبرین غربی اینکه والدین در خواب ببینند که برای دخترشان خواستگار آمده و او قبول می نماید بیانگر آن است که آن ها قلبا دوست دارند که این اتفاق رخ دهد و دخترشان سر و سامان بگیرد.

دیدن آمدن خواستگار برای دختر در خواب پدر و مادر همچنین می تواند بیانگر مسئولیت های تازه ای باشد که به زودی به آن ها محول خواهد شد.

بطور کلی اگر پدر یا مادر خواب دخترشان را ببینند بیانگر رابطه آن ها در بیداری با او بوده و اهمیتی که خصوصیات روحی و اخلاقی وی برایشان دارد.

تعبیر خواب خواستگاری رفتن

اگر در خواب مشاهده کنید که به خواستگاری فرد مورد علاقه خود رفته اید، این خواب نشان دهنده کوشش شما برای شناخت یا تثبیت یک موقعیت جدید است. این موقعیت جدید صرفا عاطفی نیست و می تواند به یک موقعیت شغلی، یا تکمیل یک مهارت یا ایده در ذهن شما اشاره داشته باشد. این خواب از شما می خواهد تا ترس ها و توانایی های خود برای رسیدن به این موقعیت جدید را شناخته و برای رسیدن به اهداف خود اقدام کنید.

لیلا برایت می گوید: اگر در خواب به شما پیشنهاد ازدواج شد، نشانه خوشبختی در زندگی است، شوهر کردن در خواب، نشانه رفاه اقتصادی است و طلاق دریافت، علامت آن است که مورد تهمت دیگران قرار خواهید گرفت.

تعبیر خواب خواستگاری مرده

اگر زنی در خواب ببیند که فرد مرده ای به خواستگاری او آمده و با او ازدواج کرد بیانگر این است که از مال زن کم خواهد شد.

تعبیر خواب ازدواج دختر جوان با پیرمرد

آنلی بیتون می گوید: اگر دختری خواب ببیند پیرمردی به خواستگاری او آمده و با او ازدواج می نماید، علامت آن است که با مسائل فراوانی روبرو خواهد شد.

رویای شما در رابطه با خواستگار چیست؟ آیا فردی آشنا یا غریبه به خواستگاری شما آمده است؟ خوانندگان گرامی شما می توانید با به اشتراک گذاشتن تعبیر خواب خواستگاری از تفسیر رویای خود مطلع شوید.

منبع: setare.com
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1543

به "تعبیر خواب خواستگاری - دیدن خواستگار در خواب چه تعبیری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب خواستگاری - دیدن خواستگار در خواب چه تعبیری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید