تشکیل ستاد مبارزه با جرائم انتخاباتی در قوه قضائیه

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، خبرنگاران/اصفهان دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی استان اصفهان گفت: در قوه قضائیه ستادی تحت عنوان ستاد مبارزه با جرائم انتخاباتی تشکیل شده است که هدف قوه قضائیه از تشکیل این ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی است.

تشکیل ستاد مبارزه با جرائم انتخاباتی در قوه قضائیه

محمدرضا قنبری عصر امروز (دوشنبه 14 بهمن) در نشست نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با موضوع جرائم و تخلفات انتخاباتی، اظهار کرد: در قوه قضائیه ستادی تحت عنوان ستاد مبارزه با جرائم انتخاباتی تشکیل شده است که هدف قوه قضائیه از تشکیل این ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی است.

وی افزود: کسانی که قصد ورود به مجلس را دارند موظف به رعایت موازین قانونی هستند و کاندیداها به هیچ وجه نباید قبل از فرصت تبلیغات به تبلیغات زود هنگام روی آورند. یکی از موضوعاتی که وجود دارد این است که انگیزه در میزان مجازات موثر و آنچه مهم است وقوع جرم است. برای مثال اگر کسی سرقتی انجام دهد بر اساس قانون مجازات می شود و در جرائم انتخاباتی هم به همین شکل عمل خواهد شد و با کاندیدای متخلف برابر قانون رفتار می شود.

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، دبیر ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی استان اصفهان، شرح داد: اگر کاندیدایی متوجه شد که کسی مرتکب جرمی شده است بهترین راه مراجعه به مراجع قضایی است و کاندیداها نباید مقابله به مثل کنند.

قنبری ادامه داد: با تبلیغات سالم شور انتخاباتی را ایجاد کنید و ما هم قصد مجازات هیچ کسی را نداریم و هدفمان پیشگیری از وقوع جرم است، اما با بی نظمی هم مقابله می کنیم. مردم کسی را انتخاب خواهند کرد که حداکثر تلاش را برای رعایت قانون داشته است.

معاون اداره کل دادگستری استان اصفهان، گفت: اقداماتی از قبیل تخریب کاندیداها و از بین بردن تبلیغات آنان، هیچ شانسی به کاندیدای مقابل نمی دهد و مردم هم به چنین افردی رای نمی دهند. آن چیزی که به یک کاندیدا برای رسیدن به موفقیت کمک می کند ارائه برنامه درست به مردم و رعایت قانون است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 845

به "تشکیل ستاد مبارزه با جرائم انتخاباتی در قوه قضائیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل ستاد مبارزه با جرائم انتخاباتی در قوه قضائیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید