بزرگترین موتور دنیا روی هواپیمای بوئینگ نصب شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، شرکت هواپیماسازی بوئینگ بزرگترین موتور فن جت را در بزرگترین هواپیمای دو موتور دنیا یعنی 777X نصب نموده است. تصاویر منتشر شده نمونه اولیه این هواپیما را در واحد رنگتون واقع در واشنگتن نشان می دهد که مجهز به موتور General Electric GE9X است. این هواپیما در 2019 میلادی به طور آزمایشی پرواز می نماید.

بزرگترین موتور دنیا روی هواپیمای بوئینگ نصب شد

نمونه اولیه بویینگ 777X از سال 2017 میلادی در حال ساخت است. این شرکت تصمیم دارد دو نسخه از این هواپیمای دو موتوره با بدنه پهن را بسازد. قرار است این موتور با توجه به فناوری و نوآوری های بویینگ 777 و 787 Dreamliner ساخته گردد. این هواپیما می تواند در مسیرهای بین قاره ای مانند نیویورک به سنگاپور فعالیت کند.

قیمت پایه این هواپیما از 350 میلیون دلار آغاز می گردد و نسخه های 8-777 و 9-777 می توانند 16110 کیلومتر را طی نمایند. همچنین گنجایش هواپیما بین 350 تا 426 مسافر است. طول بال هواپیما نیز 72 متر اعلام شده است.

این هواپیما با دو موتور توربوفن جتGE9X پرواز می نماید. تیغه های فن وقاب آن با پرینتر سه بعدی ساخته می گردد و به این ترتیب از وزن موتور کاسته و در عوض قدرت و اندازه آن افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 134

به "بزرگترین موتور دنیا روی هواپیمای بوئینگ نصب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین موتور دنیا روی هواپیمای بوئینگ نصب شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید