این گیاهان در تاریک ترین گوشه خانه رشد می نمایند

به گزارش مجله خبری تیرول، در حالی که همه گیاهان برای دریافت غذا به وسیله فرآیند فتوسنتز به نور احتیاج دارند، گیاهان آپارتمانی کم نور می توانند حتی در تاریک ترین گوشه خانه رشد نمایند.

این گیاهان در تاریک ترین گوشه خانه رشد می نمایند

گیاهان آپارتمانی نیز مانند انسان ها با تغییرات سازگار هستند. آیا می دانستید که برخی گیاهان آپارتمانی برای رشد به نور بسیار کمی احتیاج دارند؟ در این مطلب از خبرنگاران به معرفی گیاهان آپارتمانی کم نور در منزل می پردازیم.

سانسوریا

گیاه مار که با نام های زبان مادرشوهر و شمشیر سنت جورج نیز شناخته می گردد، گیاه آپارتمانی است که به مراقبت کمی احتیاج دارد. بعلاوه این گیاه در مطالعه هوای پاک ناسا در سال 1989، جایگاه برتر توانایی کاهش آلاینده های هوای داخل ساختمان مانند بنزن و فرمالدئید را به خود اختصاص داد. گیاه مار می تواند نور کم را تحمل کند، اگر شما در مراقبت از گیاهان کاملا تازه کار هستید، می توانید آبیاری آن را فراموش کنید و تقریباً در هر جایی از خانه خود قرار دهید.

زاموفیلیا از گیاهان آپارتمانی کم نور در منزل

این گیاه نه تنها قادر به زنده ماندن در سایه است، بلکه به خشکی نیز مقاوم است. این گیاهان با تکامل در محیط های خشک، ریزوم هایی ایجاد نموده اند که آب را ذخیره می نماید تا به آن ها یاری کند در زیستگاه طبیعی خود در برابر خشکسالی زنده بمانند.

سرخس لانه پرنده

سرخس لانه پرنده که به خاطر برگ های مواجش معروفیت دارد. این گیاه آپارتمانی به علت شکل و رنگ برگهایش برای حیوانات خانگی شما می تواند مجذوب نماینده باشد. گونه های سرخس لانه پرنده نگهداری نسبتاً آسانی دارند. این گیاه در زیستگاه طبیعی خود اپی فیت است، به این معنی که روی چیزهای دیگر مانند درختان یا صخره ها رشد می نماید تا به نور بیشتری برسد.

فیلودندرون از گیاهان آپارتمانی کم نور در منزل

فیلودندرون ها به خاطر برگ های سبز قلبی شکل منحصربه فرد و انگورهای دنباله دارشان انتخاب راحتی برای مبتدیان و کلکسیونرها هستند. این گیاه اغلب با پوتوس اشتباه گرفته می گردد زیرا از نظر زیبایی ظاهری این گیاهان شبیه به هم هستند و به مراقبت مشابهی احتیاج دارند. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب این گیاهان حشرات را از خانه شما دور می نمایند سر بزنید.

آگلونما

گیاه همواره سبز مقاوم چینی به علت انعطاف پذیری بالا، اغلب در دفاتر کم نور و گوشه های تاریک خانه دیده می گردد. این گیاه همواره سبز چینی نور غیرمستقیم خورشید را ترجیح می دهد زیرا نور مستقیم می تواند برگ های رنگارنگ آن ها را بسوزاند. در نتیجه برای زنده ماندن در سطوح پایین تر نور سازگار شده است.

کالاتیا

این گیاه به علت تحمل نور کم مشهور است. این گیاه برگ های خود را از روز تا شب در یک حرکت نیایش به عنوان بخشی از ریتم شبانه روزی بالا و پایین میکند به همین علت به آن گیاه دعا می گویند. در واقع این حرکات برای دنبال کردن خورشید و گرفتن هر چه بیشتر نور است که یک ویژگی ضروری برای گیاهان کف جنگل است.

دراسنا

تقریبا همه دراسناها به علت تحمل سایه و نگهداری آسان جزو گیاهان آپارتمانی محبوب قرار می گیرند. برگه های نازک و شمشیری مانند آن ها می تواند در رنگ های متنوعی باشد و برای به حداکثر رساندن جذب نور خورشید شکل گرفته است. در نتیجه با کمی حوصله شما می توانید با یک برنامه آبیاری درحد کم و ثابت، خانه هایتان را همواره سبز نگه دارید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ایده های مجذوب نماینده برای تزیین ورودی خانه را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2160

به "این گیاهان در تاریک ترین گوشه خانه رشد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این گیاهان در تاریک ترین گوشه خانه رشد می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید