الهویی: آن هایی که از کلمات اتوکشیده استفاده می نمایند بیشتر از سپاهان در داوری ها سود نموده اند

به گزارش مجله خبری تیرول، مربی تیم فوتبال سپاهان در گفت وگویی مفصل درباره شرایط پیرامون تیم و نیم فصل پر فرازونشینی که تیم قلعه نویی داشت صحبت کرد.

الهویی: آن هایی که از کلمات اتوکشیده استفاده می نمایند بیشتر از سپاهان در داوری ها سود نموده اند

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش، سعید الهویی، در خصوص عملکرد تیم فوتبال سپاهان اصفهان در نیم فصل اول لیگ برتر نوزدهم، گفت: دقیقا از روزی که امیر قلعه نویی سرمربی تیم سپاهان شد، هدف اصلی او کلیدواژه بازگشت سپاهان به افتخار بود.

سپاهان قبل از آمدن قلعه نویی شرایط خوبی نداشت و از روز های اوج خود فاصله گرفته بود. فصل پیش تا حدی توانستیم تیم را به موفقیت برسانیم. در لیگ برتر نایب قهرمان شدیم و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا گرفتیم و در جام حذفی هم به خوبی پیش رفتیم. هرچند که اتفاقاتی در این جام رخ داد که همه آن را دیدند و نتوانستیم به فینال برسیم.

وی اضافه نمود: همه این ها در حالی بود که تیم مشکلاتی هم داشت. اگر آنالیز کنید متوجه می شوید که چنین بازگشتی به روز های اوج برای هر تیمی حداقل چند سال طول می کشد و هزینه زیادی دارد، اما با مدیریت فوق العاده قلعه نویی این اتفاقات خوب برای تیم رخ داد. طبیعتا این فصل هم هدف مان تثبیت صندلی فصل پیش و بهتر شدن نسبت به سال گذشته است. ما سال جاری لیگ قهرمانان آسیا را در پیش داریم که باید شخصیت اصلی سپاهان در آسیا را هم به این تیم برگردانیم، چون آخرین باری که سپاهان در لیگ قهرمانان حضور داشت، نتایج مطلوبی نگرفت.

مربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: با همین هدف تمرینات پیش فصل شروع شد و هرچند که موانعی سر راه مان بود، اشتباهاتی انجام شد و عوامل بیرونی روی ما تاثیر داشت، در جهتی که پیش بینی آن را نموده بودیم پیش رفتیم. امیدوارم در نیم فصل دوم اتفاقات بیرون کمتری رخ دهد و ما هم بتوانیم با فرازونشیب کمتری پیش برویم.

الهویی در پاسخ به این سوال که در نیم فصل اول به نظر می رسید هجمه زیادی علیه قلعه نویی و سپاهان ایجاد شده، چون در همه استادیوم ها علیه سرمربی و تیم سپاهان فحاشی می شد، توضیح داد: آنالیز چنین اتفاقی خیلی ساده است. همواره افرادی که از رسیدن یک قطار به مقصدش می ترسند، به آن سنگ می زنند. در طول این نیم فصل اتفاقات زیادی رخ داد. یکی از آن ها در بخش داوری بود، اما خوشبختانه دیدیم که در آنالیز های اجرا شده در برنامه ورزش و مردم و فوتبال برتر سپاهان دومین تیم متضرر شده از اشتباهات داوری بوده است. آن هایی که از کلمات اتوکشیده استفاده می نمایند و درباره داوری ها حرف می زنند و گاهی اوقات ناسزا می گویند، بیشتر از سپاهان در داوری ها سود نموده اند.

بیشتر بخوانید:

جدایی ایران پوریان از سپاهان صحت ندارد

وی ادامه داد: متاسفانه تصویر بدی از قلعه نویی و سبک او در سپاهان درست شده است. مقصر این داستان هم کارشناس ها، بعضی رسانه ها و چند عامل دیگر هستند که به دلیل عدم اطلاعات کافی درباره مسائل مختلف فوتبالی و قوانین جدید، نظر خود را به مخاطب القا می نمایند. شما یک نفر را از بین کارشناس هایی که در خصوص سپاهان در این نیم فصل صحبت کردند نمی توانید پیدا کنید که گفته باشد سپاهان فوتبال مالکانه بازی می نماید، تعداد پاس های کوتاه زیادی دارد و... همه یاد گرفته اند که بگویند قلعه نویی و سپاهان سنتی بازی می نمایند و فقط با استفاده از بازیکنان قدبلند و ارسال ها گلزنی می نمایند.

مربی تیم فوتبال سپاهان توضیح داد: یکی از شرکت هایی که آمار دقیقی از 3 فصل گذشته فوتبال ایران می دهد در گزارشی عنوان نموده تیم سپاهان از نظر فوتبال مالکانه و در اختیار داشتن توپ، ارسال پاس های کوتاه به تعداد بالا و موقعیت سازی جزو 4 تیم برتر لیگ بوده است. با این شرایط چطور یک کارشناس یا یک رسانه به خود اجازه می دهد بگوید سپاهان سنتی بازی می نماید؟ همه این ها از عدم دانش و آگاهی آن ها است. بعضی حتی به خودشان زحمت نمی دهند اطلاعات شان را از منابع موثق به روزرسانی نمایند بعد می گویند سپاهان سنتی فوتبال بازی می نماید. همین موارد است که تصویر منفی از قلعه نویی و سپاهان درست نموده و باعث بروز اتفاقات بد و زشت می گردد. با این حال خوشبختانه ما در جهت درستی قرار داریم و همین باعث وحشت و ترس بعضی شده است.

الهویی در خصوص آخرین شرایط نقل وانتقالات تیم سپاهان گفت: همواره در تیم هایی که قلعه نویی سرمربی آن بوده و من هم افتخار حضور کنارش را داشتم، تمام مسائل نقل وانتقالات براساس نظرات و خواسته های او بوده است. این بار هم قلعه نویی براساس احتیاج خود، فهرستی را به صورت مکتوب در اختیار مدیریت باشگاه قرار داده و در آن اولویت بندی نموده است. حالا این باشگاه است که بر حسب اولویت ها باید مذاکره نموده و بازیکن جذب کند. در این بین بعضی برآورد ها هم صورت می گیرد که البته خیلی از آن ها درست نیست. در مجموع دریافت بازیکن در نیم فصل خیلی سخت است.

وی اضافه نمود: متاسفانه ما رویکرد مدیریت ورزشی در فوتبال ایران نداریم. مثال می زنم؛ بازیکنی 6 ماه به خاتمه قراردادش باقی مانده است. در همین زمان اگر در فوتبال اروپا باشیم مدیریت باشگاه بدون دخالت کادرفنی تیم تصمیم می گیرد وی را به فروش برساند تا با پولش بازیکن جدیدی را به خدمت بگیرد که چند فصل برایش بازی کند. اگر باشگاه این کار را نکند 6 ماه حقوق به بازیکن پرداخت نموده و آخر هم او در خاتمه فصل بدون اینکه پولی به باشگاه برسد، جدا می گردد. دقیقا مثل باشگاه تاتنهام که میخواهد ستاره خود اریکسن را به همین دلیل بفروشد تا حداقل از انتقال وی سود نموده باشد، ولی ما در فوتبال مان چیزی به این صورت نمی بینیم. گزینه های مختلفی در لیست داریم و ان شاءالله تیم را به خوبی تقویت می کنیم.

مربی تیم فوتبال سپاهان در خاتمه اعلام کرد: سپاهان در حال حاضر در شرایط مهمی واقع شده است. از نظر کیفی پیشرفت کردیم و تعادل خوبی هم در تیم برقرار شده است. ما ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان در هر پست داریم و آینده سپاهان با این شرایط بسیار روشن است. قلعه نویی به شکلی تیم را بسته که حتی اگر در فصول آینده بازیکنی هم از این تیم جدا گردد، صدمه نبیند. در شرایط کنونی ما فقط احتیاج به همدلی بین طرفداران، اعضای تیم و مجموعه سپاهان داریم. نیم فصل سختی در پیش است و باید سعی کنیم از فرصت باقی مانده بهترین بهره را ببریم.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 794

به "الهویی: آن هایی که از کلمات اتوکشیده استفاده می نمایند بیشتر از سپاهان در داوری ها سود نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهویی: آن هایی که از کلمات اتوکشیده استفاده می نمایند بیشتر از سپاهان در داوری ها سود نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید