استقرار 7 ایستگاه هواشناسی در کوه ها و روددره های تهران

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران با بیان اینکه ممکن است در تهران تغییر اقلیم داشته باشیم، گفت: طراحی های فعلی تهران برای بارندگی های شدید مناسب نیست.

استقرار 7 ایستگاه هواشناسی در کوه ها و روددره های تهران

رضا کرمی رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به افزایش بارش های پاییزی در هفته جاری، گفت: امسال تمام مجموعه شهرداری تهران برای مواجهه با بارندگی ها در حال برنامه ریزی هستند.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران با بیان اینکه مهم ترین کار ما لایروبی انهار و مسیل هاست، گفت: این کار در حال انجام است و علاوه بر این نقاط گلوگاهی را هم به صورت مرتب رصد می کنیم.

کرمی با بیان اینکه این اقدامات به صورت شبانه روزی و پیوسته در حال انجام است، گفت: پیش بینی های هواشناسی حاکی از آن است که تا آخر هفته بارندگی پرحجمی نخواهیم داشت.

وی با تأکید بر اینکه اقدامات ستاد بحران زمانبر است، گفت: نقاط در معرض حادثه تهران شناسایی شدند و نقاطی هم که ممکن است مردم را تحت الشعاع قرار دهند، کمتر از 10 مورد هستند.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران با بیان اینکه احتمال تغییر اقلیم در پایتخت وجود دارد و ممکن است در زمان کم شاهد بارندگی شدید باشیم، گفت: طراحی های فعلی شهر تهران برای این گونه بارندگی ها مناسب نیست و با وقوع یک بارندگی وسیع، مشکلاتی برای ما به وجود خواهد آمد.

کرمی با اشاره به ایجاد 7 ایستگاه هواشناسی در کوه ها و روددره های تهران گفت: با استقرار این ایستگاه ها میزان بارندگی به صورت آنلاین کنترل خواهد شد و همچنین می توانیم پیش بینی کنیم که چه میزان آب در سطح شهر جاری می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 610

به "استقرار 7 ایستگاه هواشناسی در کوه ها و روددره های تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار 7 ایستگاه هواشناسی در کوه ها و روددره های تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید