آمریکا 3 - ایران صفر؛ شکست راحت شاگردان کولاکوویچ مقابل تیم دوم یانکی ها

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی مرحله مقدماتی لیگ ملت های 2019 از ساعت 18:30 به میزبانی بلغارستان به مصاف آمریکا رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 27 بر 25، 25 بر 21، 25 بر 20 به سود آمریکایی ها پایان پیدا کرد.

آمریکا 3 - ایران صفر؛ شکست راحت شاگردان کولاکوویچ مقابل تیم دوم یانکی ها

ایگور کولاکوویچ در این مسابقه از ترکیب سعید معروف، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی، پوریا یلی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد. با توجه به اینکه حضور آمریکا در مرحله نهایی به واسطه میزبانی آنها قطعی بود در هفته پنجم تیم دوم این کشور در غیاب ستاره هایی همچون اندرسون، ساندر و کریستنسن و جان اسپرا (سرمربی) به بلغارستان آمده است.

* ست نخست؛ 27 بر 25 به سود آمریکا

تیم ایران ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه را روانه میدان کرد. بازی هم بسیار نزدیک آغاز شد و در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. تیم ها در شرایطی به وقت استراحت فنی دوم رفتند که نتیجه بازی 16 بر 15 به سود آمریکا بود. سرویس های خوب یلی و دریافت های ناقص آمریکایی ها نتیجه بازی را 19 بر 17 به سود ایران کرد تا سرمربی آمریکا درخواست وقت استراحت فنی کند. این ست در نهایت با نتیجه 27 بر 25 به سود آمریکایی ها پایان پیدا کرد.

* ست دوم؛ 25 بر 21 به سود آمریکا

تیم ایران ست دوم را بهتر آغاز کرد و توانست 6 بر 3 از آمریکا پیش بیفتد و در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 10 بازی به تساوی کشیده شد. در امتیاز 16 بر 15 به سود آمریکا یک بار دیگر هر دو تیم به وقت استراحت فنی رفتند. در امتیاز 18 بر 16 به سود آمریکا ایگور کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد و در امتیاز 21 بازی به تساوی کشیده شد. زمانی که اختلاف امتیاز توسط ملی پوشان ایران از بین رفت کادر فنی آمریکا تصمیم گرفت با درخواست وقت استراحت فنی وقفه ای در جریان بازی ایجاد کند. این ست با نتیجه 25 بر 21 به سود آمریکا تمام شد.

* ست سوم؛ 25 بر 20 به سود آمریکا

برای آغاز ست سوم کولاکوویچ جواد کریمی را جایگزین سعید معروف کرد. ناهماهنگی و خستگی در تیم ایران با راحتی قابل مشاهده بود. نتیجه 5 بر 2 به سود آمریکا موجب شد تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کند. تیم ایران 6 بر 5 هم از آمریکا پیش افتاد، اما تیم ها در امتیاز 8 بر 7 به سود آمریکا راهی وقت استراحت فنی اول شدند. تیم ایران اختلاف را کم کرد و نتیجه بازی 16 بر 15 به سود ایران شد تا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بفرایند. آمریکایی ها خیلی زود فرایند بازی را تغییر دادند و در امتیاز 21 بر 19 به سود آنها، کولاکوویچ با درخواست وقت استراحت فنی وقفه ای در جریان بازی ایجاد کرد. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 20 به سود آمریکا تمام شد.

تیم ملی والیبال ایران پیش از این پیروز به شکست تیم های ملی ایتالیا، چین، آلمان، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، صربستان، بلغارستان و استرالیا شده و نتیجه را به تیم های برزیل و فرانسه واگذار نموده بود.

تیم های ایران، برزیل، فرانسه، روسیه و لهستان با توجه به نتایجی که در هفته پنجم به دست آوردند توانستند جواز حضور در مرحله نهایی را کسب نمایند. به این ترتیب این 5 تیم به همراه آمریکا (میزبان) تیم های حاضر در فینال را تشکیل می دهند.

مرحله نهایی لیگ ملت ها از 19 تا 23 تیر ماه به میزبانی در شیکاگوی آمریکا برگزار می گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 696

به "آمریکا 3 - ایران صفر؛ شکست راحت شاگردان کولاکوویچ مقابل تیم دوم یانکی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 3 - ایران صفر؛ شکست راحت شاگردان کولاکوویچ مقابل تیم دوم یانکی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید