آشنایی با جدیدترین روش کلاهبرداری دلالان خودرو

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، در این گزارش به شیوه جدید کلاهبرداری در حوزه خرید و فروش خودرو در بازار پرداخته ایم.

آشنایی با جدیدترین روش کلاهبرداری دلالان خودرو

به گزارش خبرنگار خرید و فروش خودرو به شیوه های مختلفی در جامعه انجام می شود که یکی از راه های آن، انجام معامله با نمایشگاه داران خودرو است.

از آن جا که قیمت خودروها در کارخانه ها با نرخ فروش آن ها در بازار متفاوت است، به تبع آن قیمت انواع خودروهای فروشی در نمایشگاه های مختلف نیز با هم تفاوت دارد.

در این بین نیز افراد طمعکار و سودجو برای کسب منافع بیشتر و دریافتی بیش از نرخ فروش خودرو، اقدام به انجام برخی کار های نامشروع می کنند.

در تازه ترین اقدام این افراد مشاهده شده که خودرویی سالم تحویل نمایشگاه دار شده و سپس به پارکینگی که آشنای نمایشگاه دار معرفی کرده، منتقل شده است. این خودرو قبل از رفتن به نمایشگاه کارشناسی شده و از لحاظ بدنه هم برگه کارشناسی برای آن تهیه شده است. پس از توافق خریدار با نمایشگاه دار، طرفین به دفترخانه رفته و پس از انجام صحبت های معمول، معامله خرید و فروش خودرو اجرا شده است، اما چند ساعت پس از تحویل خودرو توسط خریدار، مشاهده شده که در زمان روشن شدن وسیله نقلیه؛ از آن دود آبی رنگ خارج می شود.

از آنجایی که خودرو سالم معالمه شده بود، برای فرد خریدار این سوال پیش آمد که علت خارج شدن دود آبی رنگ از اگزوز خودرو چیست؟، این فرد جوانب مختلف را بررسی کرد و در نهایت متوجه شد که به جای بنزین در باک خودرو روغن سوخته موتور وجود دارد و علت خارج شدن دود آبی رنگ نیز همین امر است.

در این شرایط وقتی که خریدار برای فسخ قرارداد به نمایشگاه دار مراجعه می کند، با برخورد متفاوت او روبرو شده و در پاسخ خواسته اش با تقاضای دریافت غرامت از سوی نمایشگاه دار روبرو می شود.

نمایشگاه دار از خریدار خودرو، برای قبول فسخ قرارداد، تقاضای پرداخت غرامت 80 میلیون ریالی می کند که در نهایت با چانه زدن، این مبلغ به 10 میلیون ریال کاهش پیدا می کند و با پرداخت وجهی به غیر از وجه کمیسیون قرارداد، معامله فسخ می شود.

هدف ما در این گزارش این است که به خریداران خودرو هشدار دهیم تا مبادا در دام برخی از افراد سودجو که فقط به فکر منافع خود هستند، بیفتند.

اگرچه در تمامی اصناف احتمال سوءاستفاده و تخلف وجود دارد، لذا مسئولان اتحادیه ها و همچنین مسئولان نیروی انتظامی به خصوص پلیس آگاهی باید به موضوع ورود کنند تا شاهد کلاهبرداری های این چنینی نباشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1214

به "آشنایی با جدیدترین روش کلاهبرداری دلالان خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جدیدترین روش کلاهبرداری دلالان خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید