آتش سوزی در آزمایشگاه پردیس ابوریحان دانشگاه تهران

به گزارش مجله خبری تیرول، بر اساس اظهارات دانشجویان دانشکده انرژی های تجدیدپذیر پردیس ابوریحان دانشگاه تهران، یاسین اکبری دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک بیوسیستم در گرایش انرژی های تجدیدپذیر و رسول سهرابی کارشناس آزمایشگاه تراشکاری، ماشین ابزار و ریخته گری در روز 23 فروردین ماه حدود ساعت 13 در حالی که مشغول کار روی پروژه خشک کننده الکل بودند، گرفتار حریق شده و هر دو مصدوم با 18 و 15 درصد سوختگی ابتدا به بیمارستان شهدای پاکدشت و بعد از آن به کلینیک سوختگی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری منتقل شدند.

آتش سوزی در آزمایشگاه پردیس ابوریحان دانشگاه تهران

به گزارش ایلنا، برای کسب جزئیات بیشتر در خصوص این حادثه و ادعای دانشجویان مبنی بر اینکه لباس ایمنی و امکانات کافی در آزمایشگاه دانشکده برای چنین شرایطی وجود ندارد، با علی ایزدی دربندی ریاست پردیس ابوریحان تبادل نظر کردیم. ایزدی ضمن شرح حادثه گفت: متاسفانه یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد ما در حین کار روی دستگاه اتوکلاب و طرح انتها نامه خود، همراه با کارشناس آزمایشگاه دچار حریق شدند و به نظر می رسد، انفجار در قسمت درِ دستگاه ایجاد شده که موجب سوختگی دانشجو و کارشناس آزمایشگاه دانشکده شد.

او در پاسخ به این سوال که آیا تا امروز کارشناس بیمه یا آتش نشانی برای تشخیص علت حادثه به دانشکده آمده است یا خیر؟ شرح داد: کارشناس بیمه تامین اجتماعی که هنوز به دانشکده نیامده، اما ما پیگیری نموده ایم تا هرچه زودتر این اتفاق بیفتد ضمن اینکه گزارش علمی مدیرگروه دانشکده نشان می دهد، اصول ایمنی در حین کار به وسیله دانشجو و کارشناس رعایت نشده است.

ایزدی درباره گفته های دانشجویان مبنی بر ضعف تجهیزات ایمنی این آزمایشگاه اذعان کرد: اینطور نیست که تجهیزات ایمنی در آزمایشگاه نباشد. در واقع دانشجو در استفاده از دستگاه اتوکلاب، اصول ایمنی را رعایت ننموده است. کپسول اطفای حریق و… هم وجود داشت و به یاری بلنکت و پتو برای اطفای حریق مصدومان کوشش شد. ضمن اینکه دستگاه اتوکلاب هم دچار اشکال فنی نبوده است. متاسفانه به این علت که ابتدای حادثه کسی نزدیک آزمایشگاه نبود که به مصدومان یاری کند، یک اندازه زمان گذشت که موجب سوختگی این دو نفر شد. هرچند دانشجو و کارشناس آزمایشگاه هردو دوره ایمنی دیده بودند.

رئیس پردیس ابوریحان دانشگاه تهران با بیان اینکه در رانندگی هم ممکن است برای هرکسی حادثه ای اتفاق بیفتد، بیان نمود: ما از اینکه چنین حادثه ای برای همکار و دانشجوی دانشکده مان اتفاق افتاده متاسف هستیم، اما خوشبختانه حال هر دو خوب است که این خبر برای ما بسیار راضی کننده است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2120

به "آتش سوزی در آزمایشگاه پردیس ابوریحان دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی در آزمایشگاه پردیس ابوریحان دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید