کدام ذکر را در پیاده روی اربعین بیشتر بگوییم؟

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، بهتر است زمانی که در راستا پرفضیلت پیاده روی اربعین قدم برمی داریم، از خواندن دعا و ذکر غافل نشویم.

کدام ذکر را در پیاده روی اربعین بیشتر بگوییم؟

به گزارش گروه رسانه های مجله سرگرمی و تفریحی، پیاده روی اربعین و زیارت امام حسین (ع) یکی از پرفضیلت ترین اعمال دینی است. هر مسمانی تلاش می کند تا این فضیلت را کسب کند. بهتر است زمانی که در این جهت پرفضیلت قدم برمی داریم، از خواندن دعا و ذکر غافل نشویم.

یکی از بهترین اعمالی که در جهت پیاده روی اربعین به آن تاکید می شود، گفتن ذکر است. خواندن ادعیه، گفتن ذکر و خواندن زیارت هایی که در مفاتیح الجنان آمده از جمله اعمالی است که زائران در جهت پیاده روی به آن می پردازند.

زیارت عاشورا، ذکر استغفار، فرستادن صلوات و گفتن لا حول و لا قوه الا بالله در روز عاشورا ذکر امام حسین (ع) بود که زائران حسینی نیز در جهت پیاده روی اربعین می توانند بگویند.

ذکر پیاده روی اربعین

ابومحمد صفوان بن مهران اسدی کاهلی مشهور به صفوان جَمّال (شتردار)، از فقها و محدّثان برجسته شیعه و معاصر با امام ششم و امام هفتم و از اصحاب مورد وثوق این دو بزرگوار بود.

صفوان جمّال خاطره ای از امام صادق روایت کرده و گفته است: از حضرت صادق علیه السلام اذن گرفتم که به زیارت مولایمان حسین بن علی علیه السلام بروم. از ایشان درخواست کردم آنچه را باید در این جهت انجام دهم، بیان فرمایند.

آن حضرت فرمود: أَکْثِرْ مِنَ الْبَرَاءَةِ مِمَّنْ أَسَّسَ ذَلِکَ عَلَیْه الحسین علیه السلام

در این جهت، بسیار از کسانی که اساس قتل حسین بن علی علیه السلام را بنیان نهادند، برائت بجو و بگو: اللَّهُمَ الْعَنْ أَوَّلَ ظَالِمٍ ظَلَمَ حَقَ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ آخِرَ تَابِعٍ لَهُ عَلَى ذَلِک؛ اللّهم العنهم جمیعا.

منبع : باشگاه مجله سرگرمی و تفریحی

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 544

به "کدام ذکر را در پیاده روی اربعین بیشتر بگوییم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام ذکر را در پیاده روی اربعین بیشتر بگوییم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید