شرایط خوابگاه های متاهلی در دانشگاه فنی و حرفه ای ، اسکان دانشجویان به وسیله پرداخت وام ودیعه مسکن

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: متقاضیان خوابگاه متاهلی در دانشگاه فنی و حرفه ای به وسیله پرداخت وام ودیعه مسکن مرتفع می گردد.

شرایط خوابگاه های متاهلی در دانشگاه فنی و حرفه ای ، اسکان دانشجویان به وسیله پرداخت وام ودیعه مسکن

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

رضا مهدی، معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، در خصوص شرایط خوابگاه های متاهلی در این دانشگاه گفت: در قانونی که مجلس سال جاری ابلاغ نموده آمده است، اولویت عمرانی دانشگاه ها باید ساخت خوابگاه های متاهلی باشد که می توانند وام بگیرند و خوابگاهی را بسازند؛ یعنی باید وام پرداخت گردد اعتبار دولتی مستقیم نیست دانشگاه باید وام بگیرد و از محل درآمد های خوابگاه ها یا درآمد های اختصاصی دانشگاه پرداخت کند.

وی اضافه نمود: دو نکته در خصوص دانشگاه فنی حرفه ای است یکی اینکه دانشجویان سن شان پایین است و خیلی در سن ازدواج نیستند و از این بابت خیلی متقاضی شاید برای این کار وجود ندارد، نکته دوم اینکه دانشگاه تفکیک جنسیتی است و دختران در یکسری مراکز هستند و پسران در مرکز دیگری حضور دارند اگر کسی متاهل باشد شاید زیر یک درصد باشد و در یک جا نیست و پراکنده است. مثلا ما دو نفر در اهواز متاهل داریم دو نفر در ارومیه یک نفر در زابل داریم یک نفر در ایلام داریم بنابراین مثل دانشگاه تهران و یا دانشگاه امیرکبیر متاهلین ما یک جا جمع نیستند که ما بتوانیم یک ساختمان یا یک بلوک برایشان در نظر بگیریم و اسکان دهیم. تعداد دانشجویان متاهل زیر یک درصد و پراکنده است.

وی در خصوص پرداخت تسهیلات وامی به دانشجویان اضافه نمود: صندوق رفاه برای تهران حدود 25 میلیون تومان در نظر گرفته برای مراکز استان ها 15 میلیون تومان و برای شهر های کوچک تر 10 میلیون تومان به عنوان وام و یاری ودیعه پرداخت می نماید. در دانشگاه فنی حرفه ای این وام ها پرداخت شده و دانشجویان مسئله ای در این زمینه ندارند. سن پایین دانشجویان ما و پراکندگی جغرافیایی مراکز ما ایجاب می نماید که دانشجویان خیلی در این زمینه فعلا سوالی نداشته باشند و نقطه اصلی و تاکید اصلی اینجا نباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1381

به "شرایط خوابگاه های متاهلی در دانشگاه فنی و حرفه ای ، اسکان دانشجویان به وسیله پرداخت وام ودیعه مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط خوابگاه های متاهلی در دانشگاه فنی و حرفه ای ، اسکان دانشجویان به وسیله پرداخت وام ودیعه مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید