ملاقات گروه مسلمان فعال در جنوب تایلند با مقام های دولتی

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، اصلی ترین گروه مبارزه در بخش مسلمان نشین جنوب تایلند اظهار داشت، اولین دور از گفت وگوها با دولت جدید بانکوک برگزار شده و درخواست ها به عنوان پیش شرطی برای هرگونه مذاکرات رسمی صلح مشخص شده است.

ملاقات گروه مسلمان فعال در جنوب تایلند با مقام های دولتی

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، این تحرکات در منطقه مالایی زبان تایلند در بیش از 15 سال گذشته حدود 7000 کشته بر جای گذاشته است و چندین دهه است کم و زیاد می گردد.

مقام هایی از باریسان رولوسی ناسیونال (بی آران) گفتند روز آدینه با هیاتی از تایلند دیدار نموده و خواهان آزادی تمامی بازداشتی هایی شدند که به ظن ارتباط با اغتشاش بازداشت شدند و همچنین تحقیقات شفاف درباره سوءاستفاده نیروهای امنیتی را درخواست کردند.

این مقام ها گفتند، چنین تحرکاتی می تواند گامی به سمت مذاکرات رسمی باشد، با این حال صحبت درباره این روند بسیار زودهنگام است.

یک مقام ارشد بی آران به رویترز گفت: اگر مذاکرات رسمی صلح یک ضیافت باشد، پس این نشست های محرمانه همچون بردن گاو به آشپزخانه است اما این گاو هنوز سر بریده نشده است. دولت تایلند همچون یک مارماهی روغنی و لغزنده است.

ژنرال اودومچای تامسارورات، رئیس گفت وگوهای صلح دولت تایلند با این گروه درباره برگزاری نشست ها صحبتی ننموده است. گرچه خونتای پرایوث چان اوچا، رهبر سابق ارتش تایلند دو بار تماس هایی با بی آران داشت اما این گروه هرگز وارد مذاکرات رسمی با دولت نشده بود.

تماس های پیشین با این گروه به مذاکرات ختم نمی شد و آن ها به مبارزاتشان برای استقلال استان های یالا، پاتانی و ناراتیوات که پیش از آنکه پادشاهی سیام در 1909 آن ها را ضمیمه کند بخشی از قلمروی مالای مستقل بودند، ادامه دادند. شماری از جناح های جنوبی که فعالیت نظامی چندانی نداشتند، با دولت وارد مذاکره شدند. به گفته یکی از مقام ها، ریشه مشکل ما استعمار است و این مساله هرگز در مذاکرات قبلی مورد رسیدگی قرار نگرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 292

به "ملاقات گروه مسلمان فعال در جنوب تایلند با مقام های دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات گروه مسلمان فعال در جنوب تایلند با مقام های دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید